1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Coinbase’de devasa Ripple XRP hareketleri!

Coinbase’de devasa Ripple XRP hareketleri!

Coinbase’de devasa Ripple XRP hareketleri!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Temmuz ayında Ripple balinaları fazla mesai yapıyor. Ay içerisinde milyon dolarlarla ifade edilen XRP transferleri yaşanıyor.


Coinbase’de devasa Ripple XRP hareketleri!

Temmuz ayı içerisindeki ilk XRP balina hareketi ayın ilk gününde gerçekleşti. Ripple şirketinin emanet hesaplarında kilitli tutulan 1 milyar adet XRP serbest bırakıldı. Ripple şirketi emanet hesaplarındaki XRP’leri belirli takvimlerde piyasaya sürüyor. Böylece Ripple’ın ARGE (Araştırma Geliştirme) faaliyetleri fonlanmış oluyor.

ripple xrp hareketleri Coinbase’de devasa Ripple XRP hareketleri!İkinci büyük fon hareketi ise Temmuz ayının 2’nci haftasında gerçekleşti. Ripple’ın eski kurucularından Jed McCaleb’in hesabında 291 milyon adet XRP transfer edildi. Bu XRP’lerden bir kısmı satışa sunularak likidite edildi.

ripple xrp hareketleri Coinbase’de devasa Ripple XRP hareketleri!Lütfen Bkz: Jed McCaleb yine devrede ve yine XRP satıyor!

Bugün ise ABD merkezli Coinbase borsasından 62 milyon adet XRP transferi yaşandı. Transfer Coinbase borsasının iç hesapları içerisinde gerçekleşti.

ripple xrp hareketleri Coinbase’de devasa Ripple XRP hareketleri!Bilindiği üzere 2020 yılının sonlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ı piyasaya illegal biçimde menkul kıymet sürdüğü suçlaması ile mahkemeye verdi. Mahkeme sürecinin başlamasının ardından Coinbase de Ripple’ın XRP’sini liste dışı bıraktı. Coinbase’ın XRP’yi liste dışı bırakmasına rağmen hala hesaplarında belli bir miktar XRP tutuyor.

Coinbase’in hangi niyetle yukarıdaki transferi gerçekleştirdiğini bilmiyoruz. Ancak ABD’li Senatör Elizabet Warren’ın SEC’e regülasyonlarla alakalı yol haritasını belirlemesi konusunda yazdığı mektuba SEC’in 28 Temmuz’a kadar cevap vermesi gerekiyor. Söz konusu mektupta Ripple için kötü bir sürpriz çıkabilir.

Lütfen bkz: 28 Temmuz 2021, bu tarihi bir yere not alın! Bitcoin piyasaları için önemli!

Eğer mahkeme XRP’nin menkul değer olduğuna karar verirse Ripple şirketi ciddi müeyyidelerle karşı karşıya kalacak. Acaba Coinbase şimdiden önlem mi alıyor?

Coinbase’deki XRP hareketliliğini hayra yoranlar da var. Bu kesim, Coinbase’in XRP’yi tekrardan listelemeyi planladığı şeklinde yorum getiriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.