1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 28 Temmuz 2021, bu tarihi bir yere not alın! Bitcoin piyasaları için önemli!

28 Temmuz 2021, bu tarihi bir yere not alın! Bitcoin piyasaları için önemli!

28 Temmuz 2021, bu tarihi bir yere not alın! Bitcoin piyasaları için önemli!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dışsal gelimlere karşı oldukça duyarlı olan Bitcoin ve kripto para piyasalarını için önemli tarihler var. Bu tarihlerden birisi de 28 Temmuz 2021. Bu tarihte ne olacak? Ayrıntılar haberimizde!


28 Temmuz 2021, bu tarihi bir yere not alın!

Kripto para piyasalarında her ayın son Cuma günleri önemli! Çünkü bu tarihte değeri milyar dolara ulaşabilen opsiyon ve future sözleşmeleri sonlanıyor. Bu tarihten sonra yatırımcılar yeni vadeli fiyatlar üzerinden yeni sözleşmeler satın alıyorlar. Vadeli piyasalarda oluşan fiyatlar ister istemez spot fiyatları yani cari fiyatları da etkiliyor.

28 Temmuz 2021, Temmuz ayının son Cuma gününe denk gelmiyor. Ancak bu tarihi önemli kılan farklı bir neden var. Konu regülasyonlarla ilgili.

Demokrat Partili senatör Elizabet Warren, Harvard Üniversitesi eski hukuk profesörlerinden. Warren kariyer hayatına Washington’dan devam ediyor. Warren’ın parlamentoda önemli görevleri var. Senato Bankacılık Komitesi Ekonomi Politikası Alt Komitesine başkanlık eden Senatör Warren, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC), 28 Temmuz’a kadar cevaplanması gereken bir mektup yazdı. Mektupta SEC’ten Bitcoin ve kripto paraların regülasyonu konusunda tutumunun netleştirilmesi talep edildi.

Lütfen Bkz: Meme coin nedir? Popüler meme coinler hangileridir?

Mektupta kripto para regülasyonları konusundaki boşluklar eleştirilirken yasal boşlukların piyasadaki dolandırıcılar ve suçlulara hareket olanağı sağladığı vurgulandı.

Elizabeth Warren, kripto paralar konusunda biraz katı bir tutuma sahip. Senatör Warren’ın geçmişte kripto paraların doğası gereği dalgalı olduğu ve sonunun iyi bitmeyeceği yönünde açıklamaları oldu. Ayrıca Warren, Bitcoin’in tükettiği yüksek enerji miktarına karşı çevreci tepkiler gösterdi.

28 Temmuz’da SEC’in Elizabet Warren şahsında senatoya vereceği cevapta ABD’nin kripto para regülasyonları konusunda alacağı tavır belli olacak.

SEC mektubunu merakla bekleyenler arasında Ripple yöneticilerinin de olduğunu belirtmekte yarar var.

Kaynak