fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 585068 ₺ ETH : 45434 ₺ XRP : 10.549 ₺ LTC : 1985 ₺ USDT : 13.553 ₺ XLM : 3.506 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bugün dünya tarihi için önemli bir gün!

Bugün dünya tarihi için önemli bir gün!

Bugün dünya tarihi için önemli bir gün!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bugün dünyanın ilk ticari ve turistik amaçlı uzay yolculuğu başlıyor. Virgin Galactic, uzay yolculuğunun ilk test denemesini gerçekleştiriyor.


Bugün dünya tarihi için önemli bir gün!

Klasik haline gelmiş olan Çiçek Abbas filmindeki “Aksaray, Aksaray” repliğini hepimiz hatırlıyoruzdur. Tekrardan hatırlamak isteyen okuyucularımızla aşağıdaki linki paylaşıyoruz.

Şimdi yukarıdaki repliği “Mars, Mars” ile değiştirmek oldukça fantastik gelebilir. Belki de oldukça yakın bir gelecekte gezegenler arasındaki uzay yolculuğuna şahit olacağız. Virgin Galactic, yıllardır üzerinde çalıştığı “ticari ve turistik” amaçlı ilk uzay yolculuğunu bugün gerçekleştirecek.

İngiliz milyarder Richard Branson tarafından kurulan Virgin Galactic’in ilk yolcularından birisi Richard Branson’ın kendisi. Ünlü milyardere 5 şirket çalışanı daha eşlik edecek. Virgin Galactic’in Uzay Araçı  ABD’nin New Mexico Çölünden fırlatılacak. Yolcular bir süre yerçekimsiz ortamda kaldıktan sonra dünyaya dönecekler.

Ne yazık ki uzay yolculuğu şimdilik sadece multi-milyonerlere hitap edecek.  Kişi başına 250,000 dolar olan biletler şimdiden rezerve edildi. İsviçre merkezli UBS’nin analizlerine göre 2030 yılında “Turistik maksatlı uzay yolcuğunu endüstrisinin” yıllık cirosu 3 milyar dolara ulaşacak.

Lütfen Bkz: Merkez bankaları anketinden çıkan çarpıcı Bitcoin sonuçlar!

Virgin Galactic uzay yolculuğu biletlerini Bitcoin üzerinden de satışa sunuyor.

Tarihsel anlamda turistik ve kültürel turlar The Grand Tour (Büyük Tur) adında 17’inci ve 18’inci yüz yıllarda başladı. İngiliz Aristokrasisine bağlı ailelerin çocukları, kafilelerle 2 yıl süren İngiltere-Fransa-Alpler-İtalya yolculuğuna çıktılar. Yaklaşık 2 yıl süren bu turistik ve kültürel yolculukta İngiliz Aristokrasisi, Fransa ve İtalyan kültürüne ve edebiyatına yakından şahit oldular. Bir çeşit eğitim faaliyeti olarak görülen bu turlara George Gordon Byron, Percy Bysshe Shelley ve John Keats gibi birçok tanındık İngiliz Edebiyatçısı da katıldı.

Bu dönemde yolculuklar tahtırevan ile ve günlük ancak 30 mil gibi kısa mesafeli gerçekleşiyordu. 300 yıl içerisinde teknolojinin geldiği konumu görüyoruz.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.