okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
68.541,69 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.838,82 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
469,84 USDT
xrp
XRP
-0.7%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.26%
Litecoin
83,22 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
602,18 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
168,00 USDT
avax
AVAX
-0.62%
Avalanche
36,79 USDT
ada
ADA
0.05%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
7,32 USDT
doge
DOGE
1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bugün dünya tarihi için önemli bir gün!

Virgin Galactic Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bugün dünyanın ilk ticari ve turistik amaçlı uzay yolculuğu başlıyor. Virgin Galactic, uzay yolculuğunun ilk test denemesini gerçekleştiriyor.


Bugün dünya tarihi için önemli bir gün!

Klasik haline gelmiş olan Çiçek Abbas filmindeki “Aksaray, Aksaray” repliğini hepimiz hatırlıyoruzdur. Tekrardan hatırlamak isteyen okuyucularımızla aşağıdaki linki paylaşıyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=fuF4oOPhsvA

Şimdi yukarıdaki repliği “Mars, Mars” ile değiştirmek oldukça fantastik gelebilir. Belki de oldukça yakın bir gelecekte gezegenler arasındaki uzay yolculuğuna şahit olacağız. Virgin Galactic, yıllardır üzerinde çalıştığı “ticari ve turistik” amaçlı ilk uzay yolculuğunu bugün gerçekleştirecek.

İngiliz milyarder Richard Branson tarafından kurulan Virgin Galactic’in ilk yolcularından birisi Richard Branson’ın kendisi. Ünlü milyardere 5 şirket çalışanı daha eşlik edecek. Virgin Galactic’in Uzay Araçı  ABD’nin New Mexico Çölünden fırlatılacak. Yolcular bir süre yerçekimsiz ortamda kaldıktan sonra dünyaya dönecekler.

Ne yazık ki uzay yolculuğu şimdilik sadece multi-milyonerlere hitap edecek.  Kişi başına 250,000 dolar olan biletler şimdiden rezerve edildi. İsviçre merkezli UBS’nin analizlerine göre 2030 yılında “Turistik maksatlı uzay yolcuğunu endüstrisinin” yıllık cirosu 3 milyar dolara ulaşacak.

Lütfen Bkz: Merkez bankaları anketinden çıkan çarpıcı Bitcoin sonuçlar!

Virgin Galactic uzay yolculuğu biletlerini Bitcoin üzerinden de satışa sunuyor.

Tarihsel anlamda turistik ve kültürel turlar The Grand Tour (Büyük Tur) adında 17’inci ve 18’inci yüz yıllarda başladı. İngiliz Aristokrasisine bağlı ailelerin çocukları, kafilelerle 2 yıl süren İngiltere-Fransa-Alpler-İtalya yolculuğuna çıktılar. Yaklaşık 2 yıl süren bu turistik ve kültürel yolculukta İngiliz Aristokrasisi, Fransa ve İtalyan kültürüne ve edebiyatına yakından şahit oldular. Bir çeşit eğitim faaliyeti olarak görülen bu turlara George Gordon Byron, Percy Bysshe Shelley ve John Keats gibi birçok tanındık İngiliz Edebiyatçısı da katıldı.

Bu dönemde yolculuklar tahtırevan ile ve günlük ancak 30 mil gibi kısa mesafeli gerçekleşiyordu. 300 yıl içerisinde teknolojinin geldiği konumu görüyoruz.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.