okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
68.541,69 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.838,82 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
469,84 USDT
xrp
XRP
-0.7%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.26%
Litecoin
83,22 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
602,18 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
168,00 USDT
avax
AVAX
-0.62%
Avalanche
36,79 USDT
ada
ADA
0.05%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
7,32 USDT
doge
DOGE
1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Merkez bankaları anketinden çıkan çarpıcı Bitcoin sonuçları!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

30’a yakın merkez bankasının katıldığı ankette kripto paralar ve Bitcoin’e dair çarpıcı sonuç çıktı. Anket sonuçları için haberimize göz atabilirsiniz.


Merkez bankaları anketinden çıkan çarpıcı Bitcoin sonuçları!

UBS tarafından yaptırılan 27. Yıllık Rezerv Yönetimi Semineri Anketi,  kripto para birimleri ve Bitcoin’in merkez bankaları nazarında bir yatırım aracı olarak nasıl algılandığını  araştırıyor. Anket Nisan ve Haziran ayları arasında gerçekleştirildi. Ankete küresel alanda 30’a yakın merkez bankasından cevap geldi. İsviçre’nin en büyük bankasına göre anket, resmi rezerv yönetiminin davranışlarını yansıtan en güvenilir çalışmalardan birisi.

Merkez bankalarına Bitcoin gibi kripto paralara yatırım yapmak için sizleri ne motive eder sorusu yöneltildi. Verilen en popüler cevap ise “Kripto para yatırım süreci ve yatırım yönetimi hakkında bilgilendirme ve eğitim” oldu. Katılımcıların %83’ü gerekli eğitim ve bilgilendireme faaliyetlerinin Bitcoin ve kripto paralara yatırım konusunda belirleyici olacağını düşünüyor.

Lütfen Bkz: Profesörler Bitcoin hakkında ne düşünüyor?

Bitcoin ve kripto paralar hakkında diğer çarpıcı cevap ise merkez bankalarının %28’inin Bitcoin ve kripto paralar diğer yatırım araçları ile korelasyonsuz (ilişkisiz) görmesi. Farklı iki yatırım aracının fiyatları arasın bir bağlantı varsa iki yatırım aracı arasında korelasyon vardır çıkarımında bulunabiliriz. Eğer iki yatırım aracının fiyatları birlikte artıyor ve azalıyorsa “pozitif korelasyon” vardır diyebiliriz. Eğer iki yatırım aracının fiyatları farklı yönde değişiyorsa yani birinin fiyatı artıyorken (azalıyorken) diğerinin fiyatı azalıyorsa (artıyorsa) negatif korelasyon söz konusudur.  Portföy çeşitlendirmesinde ise ilişkisiz yatırım araçlarını portföye katmak risk yönetimi açısından istenilen bir durum. Bu nedenle merkez bankalarının %28 oranında Bitcoin’i ilişkisiz varlık görmesi pozitif bir bulgu olarak görülmeli.

Merkez bankalarının %11’i ise Bitcoin’i altına alternatif bir yatırım aracı olarak görüyor.

Aşağıdaki tabloda verilen cevapların dağılımı görüyoruz.

çarpıcı bitcoin sonuçları Merkez bankaları anketinden çıkan çarpıcı Bitcoin sonuçları!Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.