1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Almanya’da Bitcoin ve Ethereum için dev kurumsal adım!

Almanya’da Bitcoin ve Ethereum için dev kurumsal adım!

Almanya’da Bitcoin ve Ethereum için dev kurumsal adım!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Almanya’da yürürlüğe giren yasa ile özel fonların Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapmasına izin verildi. Kripto paraların Almanya’da kurumsal olarak benimsenmesi için önemli bir adım atılmış oldu. Detaylar haberimizde.

Almanya’da Bitcoin ve Ethereum için dev kurumsal adım

Kripto paraların kullanım oranı günden güne artış gösteriyor. Çin’de yapılan düzenlemeler ve kriptonun engellenmesi devam ederken Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da kriptonun benimsenmesi hızla devam ediyor.

Kripto paraların bireysel olarak kullanımının artması başta finans kuruluşları olmak üzere birçok kurumsal firmanın dikkatinin kriptoya yoğunlaşmasını sağladı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu anlamda Almanya’da hükümet tarafından önemli bir adım atıldı. Ay başında yürürlüğe giren yasa ile Alman Spezial AIF özel fonlarına kripto varlıklara yatırım yapma hakkı verildi. Düzenleme Spezialfonds adı verilen özel fonlarda tutulan varlıklar için geçerli olacak.

Almanya’da yönetilen varlıkları yaklaşık 2 trilyon Euro olan yaklaşık 4.000 kurumsal fon, portföylerinin %20’sini kripto para birimine yatırabilecek. Şu anda düzenleme yalnızca Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapmasına izin veriyor. Ancak ilerleyen dönemde kapsamın genişleyeceği değerlendiriliyor.

Bu fonların kripto varlıklarına dönüştürülme potansiyeli ile milyarlarca Euro kripto piyasasına kayabilir.

Çin’de özellikle Bitcoin madencilik operasyonşarının durdurulmasının ardından kendisine yeni merkez arayan Bitcoin madencileri rotayı ABD ve Avrupa’ya kırmıştı. Birçok analist Çin’in bu kararının orta ve uzun vadede kripto paralar için olumlu bir adım olduğunu değerlendirdi. Avrupa’da kurumsal benimsenmenin bu derece artması başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere kripto varlıklar için çok önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Kaynak