Loading...
btc
BTC
0.33%
Bitcoin
64.355,41 USDT
eth
ETH
-1.03%
Ethereum
3.482,05 USDT
bch
BCH
0.71%
Bitcoin Cash
385,67 USDT
xrp
XRP
-0.77%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.27%
Litecoin
73,96 USDT
bnb
BNB
-0.17%
Binance Coin
585,10 USDT
sol
SOL
-0.4%
Solana
134,05 USDT
avax
AVAX
-8.73%
Avalanche
25,08 USDT
ada
ADA
-0.41%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
0.54%
Poladot
5,64 USDT
doge
DOGE
-0.44%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.39%
Shiba Inu
0,00 USDT

Almanya’da Bitcoin ve Ethereum için dev kurumsal adım!

almanya
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Almanya’da yürürlüğe giren yasa ile özel fonların Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapmasına izin verildi. Kripto paraların Almanya’da kurumsal olarak benimsenmesi için önemli bir adım atılmış oldu. Detaylar haberimizde.

Almanya’da Bitcoin ve Ethereum için dev kurumsal adım

Kripto paraların kullanım oranı günden güne artış gösteriyor. Çin’de yapılan düzenlemeler ve kriptonun engellenmesi devam ederken Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da kriptonun benimsenmesi hızla devam ediyor.

Kripto paraların bireysel olarak kullanımının artması başta finans kuruluşları olmak üzere birçok kurumsal firmanın dikkatinin kriptoya yoğunlaşmasını sağladı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu anlamda Almanya’da hükümet tarafından önemli bir adım atıldı. Ay başında yürürlüğe giren yasa ile Alman Spezial AIF özel fonlarına kripto varlıklara yatırım yapma hakkı verildi. Düzenleme Spezialfonds adı verilen özel fonlarda tutulan varlıklar için geçerli olacak.

Almanya’da yönetilen varlıkları yaklaşık 2 trilyon Euro olan yaklaşık 4.000 kurumsal fon, portföylerinin %20’sini kripto para birimine yatırabilecek. Şu anda düzenleme yalnızca Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapmasına izin veriyor. Ancak ilerleyen dönemde kapsamın genişleyeceği değerlendiriliyor.

Bu fonların kripto varlıklarına dönüştürülme potansiyeli ile milyarlarca Euro kripto piyasasına kayabilir.

Çin’de özellikle Bitcoin madencilik operasyonşarının durdurulmasının ardından kendisine yeni merkez arayan Bitcoin madencileri rotayı ABD ve Avrupa’ya kırmıştı. Birçok analist Çin’in bu kararının orta ve uzun vadede kripto paralar için olumlu bir adım olduğunu değerlendirdi. Avrupa’da kurumsal benimsenmenin bu derece artması başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere kripto varlıklar için çok önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.