Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
64.946,68 USDT
eth
ETH
-0.24%
Ethereum
3.148,30 USDT
bch
BCH
-0.92%
Bitcoin Cash
510,67 USDT
xrp
XRP
-0.77%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.55%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
-0.21%
Binance Coin
569,69 USDT
sol
SOL
-0.9%
Solana
149,87 USDT
avax
AVAX
-0.67%
Avalanche
38,05 USDT
ada
ADA
-0.73%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
-0.38%
Poladot
7,21 USDT
doge
DOGE
-0.74%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
2.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

Jed McCaleb yine devrede ve yine XRP satıyor!

ripple xrp
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emanet hesaplardaki XRP’ler, XRP yatırımcılarının başına bela olmaya devam ediyor. Temmuz ayında ikinci büyük serbest bırakma!


Jed McCaleb yine devrede ve yine XRP satıyor!

Temmuz ayı başında Ripple’ın emanet hesaplarından 1 milyar XRP serbest bırakıldı. Yani 670 milyon dolar değerindeki XRP piyasaya satılmak üzere sürüldü. Piyasada işlem gören XRP arzındaki artış, ister istemez fiyatlarda aşağı yönlü bir baskı oluşmasına neden oluyor. Ripple’ın bu hamlesini siz değerli okuyucularımıza aşağıdaki başlık ile duyurduk

Lütfen Bkz: XRP’si olanlar! Ripple şirketi ARGE parasını sizden alıyor. Bizden söylemesi!

Temmuz ayında serbest bırakılan XRP’lerle Ripple şirketi, ARGE ve bazı personel giderlerini finanse ediyor. Ancak Ripple’ın emanet hesaplarındaki serbest bırakma sadece ARGE harcamaları ile ilgili değil. Ripple şirketi, Stellar’ın (XLM) kurucusu Jed McCaleb’e olan borcunu da belli periyodlarla serbest bıraktığı XRP’ler sayesinde ödüyor. Bu ifade bazı okuyucularımıza garip gelebilir. Ripple Şirketi, Jed McCaleb’e neden borçlansın ki?

Jed  McCaleb, Ripple’ın kurucu takımı içerisindeydi. Yıllar önce Ripple ekibi ile anlaşmazlığa düşen McCaleb, Ripple ile yollarını ayırdı ve kendi projesi olan Stellar Lumens (XLM)’i geliştirdi. Ripple’daki hisselerini ise şirket belli bir takvime bağlayarak XRP üzerinden McCaleb’e ödüyor.

Birkaç saat önce 291 milyon adet XRP, Jed McCaleb’in hesabına transfer edildi. Yaklaşık 195 milyon dolarlık XRP’nin bir kısmını Jed McCaleb sattı bile.

xrp satıyor Jed McCaleb yine devrede ve yine XRP satıyor!Ripple’ın XRP’si yazının kaleme alındığı saatte 67 cent bandında işlem görüyor. 30.9 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile XRP en büyük 6’ncı kripto para. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

xrp satıyor Jed McCaleb yine devrede ve yine XRP satıyor!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.