1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Jed McCaleb yine devrede ve yine XRP satıyor!

Jed McCaleb yine devrede ve yine XRP satıyor!

Jed McCaleb yine devrede ve yine XRP satıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Emanet hesaplardaki XRP’ler, XRP yatırımcılarının başına bela olmaya devam ediyor. Temmuz ayında ikinci büyük serbest bırakma!


Jed McCaleb yine devrede ve yine XRP satıyor!

Temmuz ayı başında Ripple’ın emanet hesaplarından 1 milyar XRP serbest bırakıldı. Yani 670 milyon dolar değerindeki XRP piyasaya satılmak üzere sürüldü. Piyasada işlem gören XRP arzındaki artış, ister istemez fiyatlarda aşağı yönlü bir baskı oluşmasına neden oluyor. Ripple’ın bu hamlesini siz değerli okuyucularımıza aşağıdaki başlık ile duyurduk

Lütfen Bkz: XRP’si olanlar! Ripple şirketi ARGE parasını sizden alıyor. Bizden söylemesi!

Temmuz ayında serbest bırakılan XRP’lerle Ripple şirketi, ARGE ve bazı personel giderlerini finanse ediyor. Ancak Ripple’ın emanet hesaplarındaki serbest bırakma sadece ARGE harcamaları ile ilgili değil. Ripple şirketi, Stellar’ın (XLM) kurucusu Jed McCaleb’e olan borcunu da belli periyodlarla serbest bıraktığı XRP’ler sayesinde ödüyor. Bu ifade bazı okuyucularımıza garip gelebilir. Ripple Şirketi, Jed McCaleb’e neden borçlansın ki?

Jed  McCaleb, Ripple’ın kurucu takımı içerisindeydi. Yıllar önce Ripple ekibi ile anlaşmazlığa düşen McCaleb, Ripple ile yollarını ayırdı ve kendi projesi olan Stellar Lumens (XLM)’i geliştirdi. Ripple’daki hisselerini ise şirket belli bir takvime bağlayarak XRP üzerinden McCaleb’e ödüyor.

Birkaç saat önce 291 milyon adet XRP, Jed McCaleb’in hesabına transfer edildi. Yaklaşık 195 milyon dolarlık XRP’nin bir kısmını Jed McCaleb sattı bile.

xrp satıyor Jed McCaleb yine devrede ve yine XRP satıyor!Ripple’ın XRP’si yazının kaleme alındığı saatte 67 cent bandında işlem görüyor. 30.9 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile XRP en büyük 6’ncı kripto para. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

xrp satıyor Jed McCaleb yine devrede ve yine XRP satıyor!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.