Binance CEO’sundan önemli açıklamalar geldi!

Binance CEO'su Bitcoin boğa koşusunu başlatacak katalizörü açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemde kendini bir dizi düzenleyici kısıtlamaların arasında bulan kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, yazdığı bir blok yazısında konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Binance CEO’sundan önemli açıklamalar geldi

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’nin başı dönemlerde kısıtlayıcı düzenlemeler ile dertte. İngiltere’de Binance’in engellenmesinin ardından Cayman Adaları, Tayland, Japonya ve Singapur’da da bir dizi engellerle karşılaştı.

Japonya’nın Finansal Hizmetler Otoritesi, borsa hakkında bir uyarı yayınladı. Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ülkede lisanssız bir dijital varlık işletmesi işlettiği için Kraliyet Tayland Polisinin bir bölümü ile Binance hakkında suç duyurusunda bulundu. Cayman Adaları’nın mali düzenleyicisi, Binance’in bölgede faaliyet gösterme yetkisi olmadığını söyledi. Singapur’un da diğer düzenleyicileri takip edeceği belirtiliyor.

Bkz: Binance haberleri ve son dakika gelişmeleri

İngiltere merkezli finans kuruluşu Barclays, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile müşterilerinin kripto borsasına para aktarmasına izin vermeyeceğini açıkladı. Son olarak Binance müşterilerine gönderdiği bir iletide Avrupa’nın önemli ödeme ağlarından birindeki Euro banka mevduatlarını “geçici olarak askıya almak” zorunda kaldığını açıkladı.

Tüm bu gelişmelerin ardında Binace CEO’su Changpeng Zhao, yazdığı bir blok yazısında, yaşadıkları sorunlara gerekçe olarak çok hızlı büyümelerini gösterdi.

 “Binance çok hızlı büyüdü ve her zaman her şeyi tam olarak doğru yapamıyoruz, ancak her gün öğreniyor ve gelişiyoruz.”

Zhoa aynı zamanda sorunları çözmek için muhataplar ile görüştüklerini ve en kısa zamanda bir sonuca ulaşmak istediklerini belirtti. Ayrıca uyum ekibini ve danışma kurulunu geçen yıldan bu yana %500 genişlettiklerini, uyum ortaklıkları kurmayı ve yerel düzenlemelere uymak için işlerini yerelleştirmeyi içeren adımlar atacaklarını ifade etti.


Binace 2017 yılında Çin’de kurulmuş ve ülkede kripto para borsalarına getirilen düzenlemelerin ardından merkezini Japonya’ya taşımıştı. 2018 yılı itibari ile Tayland’da ofisler kurdu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Binance CEO’sundan önemli açıklamalar geldi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.