fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin balina cüzdanlarında şaşırtan büyüme!

Bitcoin balina cüzdanlarında şaşırtan büyüme!

Bitcoin balina cüzdanlarında şaşırtan büyüme!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain verileri, Bitcoin balina adreslerinin sayısına ve bu adreslerde tutulan fon miktarına ilişikin oldukça çarpıcı veriler ortaya koyuyor.

Bitcoin balina cüzdanları büyümeye devam ediyor!

Blockchain verileri, Bitcoin balina adreslerindeki varlıkların nisan ayından bu yana büyük bir artış kaydederken; Bitcoin adreslerinin net büyüme oranın da tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığını gösteriyor.

 

Bitcoin balina cüzdanlarında şaşırtan büyüme!

Blockchain analiz firması Glassnode tarafından sağlanan yeni veriler, büyük Bitcoin yatırımcılarının net büyüme oranının tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığını ortaya koydu.

Moskovski Capital’in CIO’su ise, bu kez Bitcoin ağındaki aktif katılımcı sayısının ortalama haftalık zaman diliminde büyük bir artış gösterdiğini söyledi. Ancak Lex Moskovski’ye göre bu grafik, geçen haftayı (27 Temmuz’dan bugüne kadar) kapsamıyor.

Bitcoin balinalarının varlıkları nisan ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı! 

Bir başka popüler analiz platformu olan Santiment, küçük ölçekli balinaları kapsayan Bitcoin adreslerinin, yani en fazla 1.000 BTC’ye kadar fon tutan adreslerin, son zamanlarda yoğun bir şekilde BTC biriktirdiğini gösteren bir grafik paylaştı.

Aynı zamanda Twitter üzerinden paylaşılan bu grafiğe göre; büyük Bitcoin adresleri, arz dağılımlarının zaman içindeki değişimine ve her bir grupta yer alan adres miktarına ilişkin ilginç modeller ortaya koyuyor. Örneğin; şu anda 10-1.000 BTC’lik adres (144.97k adres) sayısı nisan ayından bu yana en yüksek noktada.

Yani, grafiğe göre 10 ila 1.000 arasında Bitcoin tutan cüzdanlar 144.970 gib muazzam bir rakama yükseldi. Bu da esasen nisan ayından bu yana görülen en yüksek orana işaret ediyor.

Bununla birlikte, 1.000 ve 1000’den fazla BTC tutan Bitcoin cüzdanları ise çoğunlukla etkin değil.

 

Bu arada dün (3 Ağustos 2021) Glassnode tarafından paylaşılan bir rapora göre; 100 ila 10.000 BTC’lik adreslerde tutulan Bitcoin miktarı da ilk kez 9.23 milyona ulaştı. Ayrıca aktif BTC adreslerinin sayısı da %30 artışla 325.000’e yükselmesiyle birlikte, Temmuz ayı sonlarında aktif adresler açısından da kayda değer bir artış görüldü.

Glassnode, mayıs ayındaki satışlardan hemen sonra pazarın büyük bir akümülasyon sürecine geri döndüğü sonucuna vararıyor:

“Bu nedenle, on-chain piyasalarında en olası eğilim HODLing ve akümülasyon gibi görünüyor.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.