BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. İşte Bitcoin fiyatında tarihi zirveye işaret eden o metrikler!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

İşte Bitcoin fiyatında tarihi zirveye işaret eden o metrikler!

İşte Bitcoin fiyatında tarihi zirveye işaret eden o metrikler!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yakın tarihli bir CryptoQuant raporuna göre, Bitcoin yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabilir.

Bitcoin fiyatında yeni rekor yakın!

Kripto para analiz firması CryptoQuant, Bitcoin fiyatında yakın vadede yeni zirvelere işaret eden bir rapor            paylaştı. Rapora göre bazı önemli metrikler, Bitcoin’in kısa süre içerisinde yeni rekorlar kıracağına dair ipuçları veriyor.

İşte Bitcoin fiyatında tarihi zirveye işaret eden o metrikler!

“Bitcoin gerçek değerinin çok çok altında!”

CryptoQuant analisti DivXMaN, şu anda Bitcoin’in olması gereken değerin çok çok altında olduğuna inanıyor. Ayrıca, birçok temel metrik yakın bir zamanda yeni zirvelere doğru potansiyel bir yükselişe işaret ediyor.

Bu metriklerden biri Ağ Değeri ile İşlemler Oranı (NVT*). (*NVT; ağda transfer edilen değeri (işlem hacmi / dolaşımdaki token miktarı) ağın piyasa değeriyle karşılaştırır. İşlem hacmi piyasa değerine kıyasla düşükse, bir varlığın aşırı değerli olduğu kabul edilir. Ya da bunun tersi ise varlığın değersiz olduğunu gösterir.)

Buna göre, NVT oranı şu sıralar tarihsel olarak en düşük seviyelerde kalıyor. Ayrıca borsalardaki Bitcoin bakiyeleri de 2020 ve 2021’in başlarında görülen seviyelere düştü. Analist, bu tarihlerden sonra büyük fiyat artışlarının başladığına dikkat çekiyor.

Dahası, en büyük kripto paranın hareketli ortalamaların hepsini aştığını ve şu anda da bu ortalamaların üzerinde konsolide olduğunu belirtiyor.

Aktif adres sayısı 2021 başlarındaki seviyelere geri döndü

Glassnode tarafından paylaşılan grafik, aktif Bitcoin adres sayısının son düşüşün ardından toparlandığını ve şu anda, en son ocak ayındaki yüksek seviyelerde olduğunu gösteriyor.

Bu arada veriler hafta sonu boyunca, kripto balinalarının (Glassnode sınıflandırmasına göre en az 1.000 BTC’ye sahip yatırımcı) son düşüş sırasında kaybettikleri Bitcoin’leri geri kazandığını ve likit olmayan Bitcoin arzının da yeni bir ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) kaydettiğini gösteriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: