Loading...
btc
BTC
-0.29%
Bitcoin
64.782,04 USDT
eth
ETH
-1.09%
Ethereum
3.521,74 USDT
bch
BCH
0.7%
Bitcoin Cash
391,68 USDT
xrp
XRP
-0.36%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.54%
Litecoin
74,17 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,30 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
134,47 USDT
avax
AVAX
2.79%
Avalanche
27,69 USDT
ada
ADA
-0.06%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-1.9%
Poladot
5,69 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.5%
Shiba Inu
0,00 USDT

Marathon Digital’den büyük hamle!

1 Bitcoin kaç TL oldu? Güncel Bitcoin TL değerleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital’den dev bir hamle geldi. Şirket madencilik operasyonlarını genişletiyor. Detaylar için lütfen haberimize göz atın.

Marathon Digitalden büyük hamle!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital bugün yaptığı bir açıklama ile Bitmain’den ek olarak yeni madencilik donanımı satın aldığını duyurdu.

Bitcoin madencilik devi, 120,7 milyon dolarlık bir maliyetle 30.000 Antminer S19j Pro için bir satın alma anlaşmasını tamamladı.

Bu satın alımla birlikte Marathon Digital’in Bitcoin madencilik faaliyetleri daha da büyüyecek. Bitmain madencilik donanımlarını 2022 yılının haziran ayına kadar teslim edeceğini duyurdu.

Sağlanan yeni techizcatla beraber Marathon Digital’in toplamda 133,000 madenci sayısısı oldu. Bu da Marathon Digital’e saniyede tahmini 13,3 exahash hash oranı sağlamış olacak. BTC.com’dan alınan veriler, ilk üç BTC madencilik havuzunu 13.16 EH/s ile 18.67 EH/s arasında gösteriyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Saniyede 13,3 EH/s ile Marathon, mevcut Bitcoin madenciliği hash oranının %12’sini etkin bir şekilde kontrol edecek. Marathon’un CEO’su Fred Thiel, küresel hash oranı dağıtımında böylesine önemli bir noktaya gelmelerinin kendilerini heyecanlandırdığını belirtti.

“Ağın toplam hash oranındaki yüzdemizi artırmak, Bitcoin kazanma olasılığımızı artırıyor ve mevcut madencilik ortamındaki benzersiz elverişli koşullar göz önüne alındığında, operasyonlarımıza yeni madencileri eklemek için uygun bir zaman olduğuna inanıyoruz.”

Geçtiğimiz haftalarda alınan kara ile Çin’de Bitcoin madencilik faaliyetleri yasaklanmış ve bu kararın ardından hash oranları alt üst olmuştu. Çin’de faaliyet gösteren madenclik operasyonları kendilerine yeni bölgeler ararken Amerika Birleşik Devletleri Bitcoin madenciliğin yeni merkezi olma yolunda ilerliyor.

Çin’in baskılarından önce de madencilik pastasındaki paylarını artıran ABD’li şirketler için Çin’in kararı bir fırsata dönüyor. Birçok uzman madencilik faaliyetlerinin Çin’den ABD’ye kaymasının uzun vadede Bitcoin için çok olumlu sonuçlar ortaya çıkaracağını değerlendiriyor. Özellikle bu göçün karbon ayak izini iyileştirmeye hizmet edeceği vurgulanıyor.

Çin’den taşınan bitcoin madencilik şirketleri ise başta ABD ve Kanada olmak üzere Paraguay ve Kazakistan gibi ülkeleri tercih ediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.