1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin aktif adres sayısındaki artış ve balina hareketleri dikkat çekti!

Bitcoin aktif adres sayısındaki artış ve balina hareketleri dikkat çekti!

Bitcoin aktif adres sayısındaki artış ve balina hareketleri dikkat çekti!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin son iki haftada yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Geçtiğimiz hafta Bitcoin aktif adres sayısındaki değişim dikkat çekti. Detaylar haberimizde.

Bitcoin aktif adres sayısındaki artış ve balina hareketleri dikkat çekti!

Dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin, geçen hafta toplam aktif Bitcoin adreslerinin sayısı yaklaşık %30 arttığı için ağ aktivitesinde önemli bir artış gördü.

Kripto analitik platformu Glassnode tarafından yayınlanan son verilere göre, günlük aktif Bitcoin adres sayısı geçen hafta 250.000’den yaklaşık 325.000’e yükseldi. Aktif adres sayısındaki bu artış genel olarak Bitcoin’in geçtiğimiz hafta değer kazanmasından kaynaklandı.

Perakende yatırımcıların taleplerindeki artışın ardından lider kripto para birimi geçtiğimiz hafta 42 bin doların üzerine çıktı. Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda 738 milyar dolarlık piyasa değeri ile 39,360 dolardan işlem görüyor.

Aynı zamanda Bitcoin balinaları da geçtiğimiz hafta harekteliydi. Finance Magnates kısa süre önce Coinbase’den üç farklı işlemde 1 milyar doların üzerinde Bitcoin transferini bildirdi.

Fiyattaki son sıçrama ve aktif Bitcoin adreslerindeki artışa ek olarak, BTC milyonerleri de son günlerde birikimlerini hızlandırdı. Blockchain takip firması Santiment’e göre, BTC balina adresleri son 4 haftada yaklaşık 170.000 Bitcoin ekledi.

Şu anda 100 ila 10.000 BTC arasında tutan Bitcoin adresleri toplu olarak cüzdanlarında 9.23 milyon Bitcoin tutuyor ve bu, bu grup için tüm zamanların en yüksek seviyesi. Bitcoin balinalarının Bitcoin biriktirmesi BTC fiyatının artacağı şeklinde yorumlanıyor.

Balinaların elindeki Bitcoin miktarının en yüksek seviyeleri daha önce 5 Nisan’da tespit edilmişti. Bu tespit, Bitcoin fiyatının Nisan’da en yüksek seviye olan 64,800 doları görmesinden yalnızca bir hafta önceydi.

Kaynak