1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Grayscale yatırım şirketinin Bitcoin ve altcoin yatırımlarındaki değişimi merak ediyor musunuz?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Grayscale yatırım şirketinin Bitcoin ve altcoin yatırımlarındaki değişimi merak ediyor musunuz?

Grayscale yatırım şirketinin Bitcoin ve altcoin yatırımlarındaki değişimi merak ediyor musunuz?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD merkezli ünlü Bitcoin ve kripto para yatırım şirketi Grayscale’in portföyündeki değişim, yatırım stratejisi hakkında oldukça faydalı bilgiler verebilir.


Grayscale’in Bitcoin ve altcoin yatırımlarındaki değişimi merak ediyor musunuz?

ABD merkezli yatırım şirketi Grayscale, birçok kurumsal yatırımcının kripto para piyasalarına girmek için kullandığı önemli duraklardan birisi. Grayscale portföyündeki kripto paralar ve kripto paraların miktarındaki değişim birçok yatırımcı tarafından yakından takip ediliyor.

Grayscale’in portföyünde aslan payını tartışmasız Bitcoin alıyor. Bitcoin Trust Fonlar (GBTC) birçok kurumsal yatırımcı tarafından talep görüyor. Ancak Grayscale portföyündeki fiziksel Bitcoin miktarı uzun süredir artış göstermiyor. Aşağıdaki grafikte Grayscale portföyündeki Bitcoin miktarındaki değişimi görüyoruz. Son aylardaki yatay seyir dikkat çekiyor. En güncel verilere göre Grayscale portföyünde 650K civarında BTC bulunuyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin piyasalarında deprem etkisi yaratan Çin yasaklarının etkisi geçti mi?

Grayscale portföyünde en fazla yer bulan ikinci kripto para ise tahmin edileceği üzere Ethereum. Portföyde 3.15 milyon adet Ethereum bulunuyor. Parasal bazda 3’üncülük Cardano’ya (ADA) ait.

Aşağıda Grayscale portföyünde top 6’da olan kripto paraları görüyoruz.

Grayscale yatırım şirketinin Bitcoin ve altcoin yatırımlarındaki değişimi merak ediyor musunuz?Bitcoin: %69.2

Ethereum: %24.5

Cardano: %3.6

Bitcoin Cash: %1

Litecoin: %0.9

Chainlink: %0.8

Yukarıdaki listede zamana göre Ethereum’un Grayscale portföyündeki payı kısmen artış gösteriyor. Cardano’da ise belirgin bir artış var.

Grayscale son dönemde sürpriz biçimde DeFi tokenlarına da yatırım yapmaya başladı. Grayscale ilk etapta 6.3 milyon dolarlık DeFi yatırımında bulundu ve çeşitli DeFi platformlarına yatırım yaptı. Rakam şimdilik düşük olsa da Grayscale’in DeFi’lere yatırım yapması DeFi’ler için başarı sayılabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.