fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. CryptoPunk NFT çılgınlığı: Fiyat bir haftada yüzde 53 yükseldi

CryptoPunk NFT çılgınlığı: Fiyat bir haftada yüzde 53 yükseldi

CryptoPunk NFT çılgınlığı: Fiyat bir haftada yüzde 53 yükseldi
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

CryptoPunk NFT çılgınlığı inanılmaz boyutlara ulaştı. Son bir haftada NFT fiyatları yüzde 53 yükseldi. Bir CryptoPunk ise 90.5 dolardan satışa sunuldu.


CryptoPunk NFT çılgınlığı: Fiyat bir haftada yüzde 53 yükseldi

Son bir haftada CryptoPunk NFT’lerin değeri yüzde 53 yükseldi. Sebep ise bir balinanın aniden alım çılgınlığı başlatması. Bu alım çılgınlığı 30 Temmuz Cuma günü başladı. Bir Ethereum balinası NFT’leri alarak fiyatları yükseltti. Öyle ki “CryptoPunk #3100” isimli nadir bir NFT şimdi 90.5 milyon dolardan satılıyor. Eğer satılırsa, şimdiye kadarki en büyük CryptoPunk satışı olacak.

İlgili – Blockchain oyunlarının yükselişi – Bir oyuna 4.5 milyon dolarlık yatırım

CryptoPunk NFT’lerde Temmuz’da rekor yükseliş

24 Temmuz itibariyle CryptoPunk’ın ortalama değeri 34 ETH ediyordu. Bu da 87,800 dolar ediyor. Buna rağmen sadece birkaç gün içinde CryptoPunk fiyatı yükselerek 31 Temmuz’da 52 ETH’ye (135,000 dolar) ulaştı. Temmuz’da toplamda 1,395 CryptoPunk satışı yapıldı. “0x650d” takma adını kullanan bir yatırımcı ise bir günde 88 CryptoPunk’a 2,700 ETH (7 milyon dolar) para ödedi.

Bu alım ile ismi bilinmeyen bu yatırımcı, en büyük 20 CryptoPunk yatırımcısından biri oldu. Söz konusu yatırımcı daha sonra bir Twitter hesabı da açtı ki büyük ilgi görüyor.

NFT satışları Şubat’ta artarken, daha sonra düşmüştü. CryptoPunk NFT satışları ise hala son hız devam ediyor. CryptoPunks’ın haftalık hacmi ise neredeyse 60 milyon dolara ulaştı. NFT Pazar yeri OpenSea’den 24 Temmuz’da elde edilen veriler, günlük işlem hacminin 709 ETH (1.8 milyon dolar) olduğunu gösteriyordu. 31 Temmuz’da ise 16,000 ETH’ye yükseldi (41.5 milyon dolar).

İlgili – Ünlü Rus müzesinden bir ilk – Leonardo, Monet, Van Gogh NFT’leri

CryptoPunks’ın alım çılgınlığı

Geçen hafta CryptoPunk NFT’ye odaklanan birkaç olay oldu. PleasrDAO üyesi Daniel Armitage ise kripto NFT boğa rallisinin 30 Temmuz’da başladığını söylüyor. Kripto meraklısı girişimci Gary Vaynerchuk bir günde 1,600 ETH değerinde CryptoPunk NFT satın almıştı. Bu da 3.7 milyon dolar ediyor.

Vaynerchuk, CryptoPunk #2140’ü satın almıştı. Crypto Punk NFT’ler toplam 10,000 avatardan oluşuyor. Bunlar arasında uzaylılar ve zombiler de var.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.