1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Blockchain oyunlarının yükselişi – Bir oyuna 4.5 milyon dolarlık yatırım

Blockchain oyunlarının yükselişi – Bir oyuna 4.5 milyon dolarlık yatırım

Blockchain oyunlarının yükselişi – Bir oyuna 4.5 milyon dolarlık yatırım
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain teknolojisi finans dışındaki alanlarda da popülerlik kazanıyor. Bu yıl blockchain tabanlı oyunların popülerlik kazandığını görüyoruz. Bu oyunlar ise sektörde non-fungible tokenlere (NFT) yer kazandırdı. Şimdi bir blockchain oyunu, ekosistemini geliştirmek için 4.5 milyon dolarlık bir yatırım çekti.


Blockchain oyunları geliştirmek için 4.5 milyon dolar

Horizon Blockchain Oyunları, blockchain tabanlı oyun ekosistemini daha da geliştirmek için 4.5 milyon dolarlık bir fon topladı. Bu kuruluşun geliştirdiği oyunlar arasında Skyweaver de var.

Toronto merkezli Horizon Blockchain Oyunları, kendisini hem bir oyun şirketi hem Web3 cüzdanı hem de bir blockchain teknolojisi platformu olarak görüyor.

Şirketin yeni elde ettiği 4.5 milyon dolarlık sermayeye Bitkraft Ventures, CMT Digital, The Xchange Company, Khaled Verjee ve Zyshan Kaba katkı yaptı.

İlgili – Viral olan blockchain oyununun token fiyatında yeni ATH

Horizon Blockchain Oyunları kurucu ortağı Michael Sanders, GamesBeat’e verdiği röportajında şöyle konuşuyor:

“Bitkraft’ı yatırımcı olarak yanımıza çekmekten heyecan duyuyoruz. Ayrıca 2020’nin başından bu yana yatırımcılarımızdan olan CMT ile ilişkilerimizi derinleştirmek de mutluluk verici. Bu yaşananlar çok anlamlı. Blockchain ve Web3’e ilk yatırım yapanlardan biri olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Blockchain oyunlarının yükselişi - Skyweaver ve oyunun NFT’leri

Skyweaver ve oyunun NFT’leri

Horizon Blockchain Oyunları, Ocak 2018’de kurulmuştu. Şirket, Skyweaver isimli HTML5 tabanlı ve non-fungible tokenlerin (NFT) olduğu dijital kart koleksiyonu oyununu 2019’da piyasaya sürmüştü. Oyunun hem iOS hem de Android uygulaması versiyonları var.

NFT’ler sanat, spor koleksiyonları ve müzik gibi alanlarda çok popüler oldu. Bir örnek olarak NBA Top Shot (tahsil edilebilir basketbol kartlarına dijital bir versiyonu) gösterilebilir. Dapper Labs tarafından geliştirilen NBA Top Shot, satışlarda 700 milyon doları geçti. Hem de faaliyete başlamasından sadece 7 ay içinde.

İlgili – Ünlü Rus müzesinden bir ilk – Leonardo, Monet, Van Gogh NFT’leri

Oyun sektörü de bu alanda artık milyar dolarlık girişimlerle dikkat çekiyor. Mesela Animoca Brands ve Forte. Şu an haftalık NFT satışı 62 milyon dolara ulaştı. Hatta Mayıs’ta haftalık 175 milyon dolara kadar çıkmıştı.

Horizon’un amacı ise Web3 (şeffaf ve güvenli dijital defter teknolojisi etrafında inşa edilmiş merkezi olmayan web) ve kripto para Ethereum’un gücünü bir araya getirerek oyunculara, tüketicilere ve geliştiricilere sunmak. Şirket, Skyweaver oyununun yanı sıra kripto ve NFT cüzdanı Sequence’i de geliştirdi.

Kaynak