1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. PayPal’dan İngiletere için yeni Bitcoin hamlesi!

PayPal’dan İngiletere için yeni Bitcoin hamlesi!

PayPal’dan İngiletere için yeni Bitcoin hamlesi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ödeme devi PayPal çarşamba günü açıkladığı ikinci çeyerek kazanç çağrısında İngiltere için önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.

PayPal’dan İngiletere için yeni Bitcoin hamlesi!

PayPal başkanı ve CEO’su Dan Schulman, ödeme devinin Bitcoin ve kripto para birimi hizmetlerinin genişlemesi hakkında yeni ayrıntıları paylaştı.

Çarşamba günü şirketin ikinci çeyrek kazanç çağrısı açıklandı. PayPal CEO’su yaptığı açıklamada Kripto paralar ile ilgili satın alma ve satma işleminin İngiletere’de önümüzdeki ay en kısa süre hizmete sunulacağını ima etti.

Çağrıda doğrudan Bitcoin’den bahsedilmemesine rağmen Schulman, şirketin Venmo kripto hizmetlerine işlevsellik eklediğini ve bunun Birleşik Krallık’ta piyasaya sürülmesi halinde binlerce kişinin Bitcoin’e ulaşmasına imkan sağlayacağını belirtti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

CEO Dan Schulman, açıklamasında kriptoda benimsenmenin güçlü bir şekilde devam ettiğini ifade etti.

“Venmo’da kriptonun güçlü bir şekilde benimsendiğini ve ticaretini de görüyoruz. Bu çeyrekte, tüccarların ve tüketicilerin mal ve hizmetler için ödeme yapmasına ve ticari işlemler için alıcı ve satıcı koruması almasına olanak sağlamak için Venmo değer teklifini genişlettik.”

Kripto yatırımcıları Schulman’ın, şirketin en çok istenen özelliği olan, kullanıcıların Bitcoin protokolünün en temel bileşenlerinden bazılarını, yani Bitcoin’i kendi cüzdanlarına çekmesini kullanma yeteneği konusundaki açıklamalarının ise yetersiz kaldığı görüşünde.

PayPal, müşterilerine yalnızca bir IOU aracılığıyla dahili olarak Bitcoin alıp satmalarına izin veriyor. PayPal, Bitcoin’in temellerini benimsemekten çok, daha geniş kripto para birimi alanındaki yeni fırsatlarla ilgileniyor.  İkinci Çeyerek kazanç çağrısında merkez bankası resmi dijital para birimleri ve DeFi uygulamalarını öven açıklamalar dikkat çekti.

Raporda PayPal’ı tüketici katılımını kolaylaştırmanın bir yolu olarak gören Bitcoin kullanıcıları için, temel cüzdan özelliklerinin yakında ortaya çıkacağına dair umutlarda vardı.

“Şu anda üçüncü taraf cüzdanlara transferler üzerinde çalışıyoruz ve vergiler ve vergi raporlaması için çok sorunsuz bir süreç oluşturduğumuzdan gerçekten emin olmak istiyoruz. Bu yüzden, bunu platformumuzda hem alım satıma hem de kripto ile satın almaya nasıl entegre edebileceğimize gerçekten bakıyoruz.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.