1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Viral olan blockchain oyununun token fiyatında yeni ATH

Viral olan blockchain oyununun token fiyatında yeni ATH

Viral olan blockchain oyununun token fiyatında yeni ATH
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Oyun tokenleri son günlerde heyecan verici gelişmeler kaydediyor. Blockchain oyunu Axie Infinity viral olurken, tokeninin fiyatı da bir gecede yeni tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) kaydetti. MANA ve SAND gibi benzer oyun tokenleri de yükseliyor.


Viral olan blockchain oyunu Axie Infinity’nin token fiyatında ATH yükselişi

Ethereum tabanlı NFT blockchain oyun platformu Axie Infinity, 18.34 dolarda yeni ATH kaydetti. Şu an ise projenin tokeni AXS 16.83 dolardan işlem görüyor. NFT sektörünün gelişmeye devam etmesi konusunda hiç şüphe yok. Buradaki başarı NFT oyun endüstrisini de pozitif etkiliyor.

En başta da Axie Infinity’in tokeni AXS geliyor ve yüzde 45 yükseldi. Bir gecede AXS token yeni ATH kaydetti. Axie Infinity, Pokemon’dan ilham alınmış açık oyun dünyası ile biliniyor. Oyuncular Android, iOS, Mac ve Windows üzerinden oyuna ulaşabilirler.

Burada oyuncular, ‘Axie’ olarak bilinen büyüleyici ve etkileyici tokenize canavarları eğitebilir, yükseltebilir ve savaşabilir. Bu oyun platformu Haziran 2021’in sonunda popülerlik kazandı. Şu an bu oyun yaklaşık olarak günlük 250,000 aktif kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Şimdiye kadar oyunda satılan en pahalı “Axie” için 300 ETH verilmişti. Bu da bugünkü fiyattan 628,000 dolar ediyor.

İlgili – Muhteşem yedili: Son bir haftanın en çok kazandıran 7 coini

Şu an oyun platforma yeni katılmak isteyenlerin önüne yüksek şartlar koyuyor. Yeni katılımcılar ilk önce 3 Axie NFT almalı. Çünkü en düşük ücretli Axie’ler bile artık iyi sayılabilecek miktarda ETH gerektiriyor. En azından birkaç yüz dolar harcamalı bir oyuncu platforma giriş için.

Oyuncular Axie’leri Axie Marketplace’ten alarak başlayabiliyor. Oyunun tokeni AXS, bir ERC-20 tokeni. Axie’ler takas edilemeyen tokenler (non-fungible token)/koleksiyonlar olarak görev yapıyor. AXS token ise platformu yönetmede kullanılıyor.

Bu yönetim tokeni ise Kasım 2020’de çıkmıştı. AXS, Axie Infinity Shards’ın kısaltması. Oyuncular AXS HODL yaparak ve oyun içindeki görevleri tamamlayarak AXS ödülü ve yönetim hakkı elde ediyorlar.

Son olarak AXS ile birlikte başka iki blockchain oyun platformu tokeni de büyük yükselişler kaydetti. Bu tokenler Sandbox’un SAND tokeni ve Decentraland’in MANA tokeni. SAND yüzde 33.24 yükselirken fiyatı 0.52 dolar. MANA ise yüzde 18 yükseliş ile 0.75 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.