fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Önce heyecanlandıran sonra yalanlanan Bitcoin haberi!

Önce heyecanlandıran sonra yalanlanan Bitcoin haberi!

Önce heyecanlandıran sonra yalanlanan Bitcoin haberi!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasa boşluk kabul etmiyor. Bir alanda kârlı bir iş kolu ortaya çıktığında kısa sürede diğer işletmelerin akınına uğruyor. Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklamasının ardından da benzer durumlar yaşanıyor. Çin’in boşluğunu başkaları dolduruyor.


Önce heyecanlandıran sonra yalanlanan Bitcoin haberi!

İngilizce El-Arabia’da yayınlanan bir haber, kısa sürede Bitcoin ve kripto para piyasalarında ciddi bir heyecanın yaşanmasına neden oldu. Suudi Arabistan’ın dev enerji şirketi Saudi Aramco’nun Bitcoin madenciliği ile ilgilendiği ve bu alana kucak açacağı söyledi. Çin’in Bitcoin madenciliğini terk edeceğini açıklamasının ardından piyasada ciddi bir boşluk oluştu bu nedenle Saudi Aramco haberinin hemen alıcısı oldu. Ancak ilerleyen saatlerde ilgili iddialar, Saudi Aramco’dan direkt yalanlandı ve dedikodu olarak görüldü.

Lütfen Bkz: Bitcoin piyasalarında deprem etkisi yaratan Çin yasaklarının etkisi geçti mi?

Suudi Arabistan ve körfez ülkelerinin ekonomisi büyük oranda petrol üretimine ve ihracatına dayalı. Ancak azalan petrol rezervleri bu ülkelerin alternatif endüstrilere yatırım yapmalarına neden oluyor. Birleşik Arap Emirlikleri turizm alanında ciddi yatırımlar yaptı. Suudi Arabistan ise alt yapı çalışmalarına ciddi paralar harcıyor. Örneğin Cidde yakınlarına Ekonomik Şehir (Economic City) adında sıfırdan son model bir şehir inşa ediliyor. Economic City’nin bölgesel finans ve ticaret merkezi haline getirilmesi planlanıyor.

Körfez ülkelerinde Saudi Aramco dahil birçok şirket blockchain teknolojisi konusuna yakından eğiliyor ve bu konudaki ARGE harcamalarını destekliyor. Şimdilik Aramco, Bitcoin madenciliği konusundaki haberleri yalanladı. Ama yakın zamanda Körfez Ülkelerinde Bitcoin ve kripto paralara yönelik ciddi hamleler ve açılımlar görebiliriz.

Ekonomic City, serbest ticaret bölgesi olarak Kızıl Deniz kıyısında kurulmuş 10 yıllık bir şehir. Hedeflenen Hong Kong benzeri ticaret ve finans destinasyonu kurmak. Bu amaca yönelik Ekonomik City, küresel sermeye için oldukça liberal politikalar geliştiriyor. Kısa sürede kripto para piyasaları dahil birçok alandan sermaye çekebilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.