1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Son dönemde yaşanan XRP hareketleri hayra alamet değil!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Son dönemde yaşanan XRP hareketleri hayra alamet değil!

Son dönemde yaşanan XRP hareketleri hayra alamet değil!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son dönemde Ripple çevresinde ciddi XRP transferleri yaşanıyor. Yaşanan transferler, XRP yatırımcılarını düşündürüyor.


Son dönemde yaşanan XRP hareketleri hayra alamet değil!

Son dönemde yaşanan yüklü miktardaki XRP transferlerini sınıflandırdığımızda karşımıza şu başlıklar çıkıyor:

  • Ripple emanet hesaplarından yapılan transferler
  • Jed McCaleb’e yapılan transferler
  • Bilinmeyen hesaplardan borsalara yapılan transferler
  • Borsalardan bilinmeyen hesaplara yapılan transferler

Yukarıda özetlediğimiz transferlerden sadece “Borsalardan bilinmeyen hesaplara” yapılan transferler hayra yorumlanabilir. Diğer tip transferler ister istemez Ripple yatırımcılarında tedirginliğe yol açıyor.

Ripple emanet hesaplarından yapılan transferler, XRP arzını arttırarak fiyatlarda aşağı yönlü baskıya neden oluyor. Benzer şekilde Stellar’ın kurucusu ve Ripple’ın eski kurucularından olan Jed McCalep ödemeleri de XRP dump korkusunu arttırıyor. Jed McCalep Ripple ile yollarını ayırdığında payına düşen hissesi zamanya yayılmış biçimde XRP üzerinden kendisine ödeniyor. Milyonlarca dolar değerindeki XRP, ödemeleri fiyatlar üzerinde bir baskı oluşturuyor.

Lütfen Bkz: Amerikan Bankalar Birliğinden şok Bitcoin raporu!

Diğer handikap ise bilinmeyen cüzdanlardan borsalara yaşanan transferler. Bugün Whale Alert, 250 milyon adet XRP’nin bilinmeyen bir hesaptan Bitstamp borsasına transfer edildiğini duyurdu. Bu transfer de ister istemez bir dump korkusunun yaşanmasına neden oluyor. Benzer şekilde Huobi borsasına da son zamanlarda yüklü miktarda XRP transfer ediliyor.

Toplam XRP arz miktarı yaklaşık 100 milyar adet. 100 milyar adet XRP’nin 46.3 milyarı piyasaya sürülmüş durumda. Yani kalan XRP’lerin %53.7’sinin piyasaya sürülmesi bekleniyor.

CoinMarketCap’te top 12’de işlem görüp de arzı sabit olan kripto paralar şunlar: Bitcoin, Cardano, Ripple, UniSwap ve Chainlink. Ethereum ve diğer kripto paraların toplam arz miktarı hakkında bir fikrimiz yok. Aşağıdaki grafikte “Circulating Supply” sütununda kripto paralar ne kadarının piyasaya arz edildiğini görüyoruz. Bu konuda en kıt kriptonun Bitcoin olduğu göze çarpıyor.

XRP hareketleri Son dönemde yaşanan XRP hareketleri hayra alamet değil!Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.