1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance US CEO’su dayanamayıp havlu attı
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Binance US CEO’su dayanamayıp havlu attı

Binance US CEO’su dayanamayıp havlu attı
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance US’in CEO’su Brian Brooks, üç ay önce başladığı görevinden istifa etti. Bu istifanın kripto para borsasına dünya genelinde yapılan baskı ile ilgili olduğu belirtiliyor.


Binance US CEO’su istifa etti

Dünyanın en büyük kripto para borsası, dünya genelinde düzenleyicilerin soruşturmalarına maruz kalıyor. Binance aleyhinde işlemler başlatılan ülkeler arasında Malezya, Japonya, Kayman Adaları, Hong Kong, Tayland, Almanya ve Litvanya da var.

Binance US CEO’su Brian Brooks, Twitter üzerinden yaptığı duyuruda, görevinden istifa ettiğini bildirdi. Daha önce ABD hazinesi ve Coinbase’de de üst düzey görevde çalışan Brooks şöyle diyor:

“Kripto topluluğuna selamlar. Herkese bildirmek istiyorum ki Binance CEO’su görevimden istifa ediyorum. Her ne kadar atılacak stratejik adımlar konusunda fikir ayrılıkları yaşasak da, eski meslektaşlarıma başarılar diliyorum.”

Brooks, Başkan Joe Biden göreve gelmeden önce 14 Ocak’ta ABD hazinesine bağlı Para Birimi Denetçisi görevinden istifa etmişti. Mayıs ayının başında ise Binance’teki görevine başlamıştı.

İlgili – Son dakika: Binance’ten bir kötü haber daha

Brooks’un bu duyurusundan sonra Binance US Twitter üzerinden bir mesaj paylaştı. Burada Binance CEO’su ve Binance US yönetim kurulu başkanı Changpeng Zhao şöyle diyor:

“Binance.US’nin işine ve müşterilerine hizmet etme ve yenilik yapma taahhüdüne güvenim tam. Şirket, sınıfının en iyisi ürün ve hizmetleri sunmaya devam edeceğinden, bu geçiş Binance.US müşterilerini hiçbir şekilde etkilemeyecek.”

Binance US CEO’su istifa etti

Brooks’un bahsettiği “fikir ayrılığı” özellikle Binance’in son dönemde dünyanın farklı ülkelerinde düzenleyicilerle yaşadığı sorunla ilgili olabilir.

Mesela, İngiltere’de birkaç banka Binance’e olan ödemeleri durdurmuştu. Bunla arasında Barclays, Santander, Natwest ve HSBC de var.

KoinMedya.com olarak Binance ile ilgili gelişmeleri yakından takip ederek, güncel gelişmeleri okurlarımız ile paylaşmaya devam ediyoruz.

Binance CEO’su Changpeng Zhao ise son röportajı sırasında artan düzenleyici baskısı hakkında yorum yaparak, Binance’in düzenleyicilerle çalışma konusunda güçlü bir geçmişe sahip CEO arayışında olduğunu söylemişti. Böyle bir CEO bulunursa görevini bırakacağını da ifade etmişti. Ayrıca kripto para borsasının her yerde düzenlenmiş bir finansal kuruma dönüşmek istediğini de belirtmişti.

İlgili – Binance ve Shopify arasında sürpriz Bitcoin ortaklığı resmen duyuruldu

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: