1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü ekonomi dergisinin ilk kripto adımları: NFT sattı, ETH aldı ve HODL

Ünlü ekonomi dergisinin ilk kripto adımları: NFT sattı, ETH aldı ve HODL

Ünlü ekonomi dergisinin ilk kripto adımları: NFT sattı, ETH aldı ve HODL
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü iş dünyası dergisi, kripto para sektöründe ilk adımlarını atarak deneme yaptı. İlk NFT koleksiyonunu satan Fortune Magazine, bunun karşılığında aldığı ETH’leri HODL yapacağını açıkladı.


Fortune Magazine NFT sattı, ETH aldı ve HODL yapacak

Ünlü ekonomi dergisi Fortune Magazine, blockchain trendine katılarak ilk NFT koleksiyonunu satarak bu alandaki ilk adımını atmış oldu. Dergi bununla ilk kripto deneyimini yaşadı. Bu satıştan elde edilen 1.3 milyon dolarlık ETH’yi ise HODL yapmayı planlıyor.

Fortune, ilk non-fungible token (NFT) satışından 429 ETH kazandı.

İlgili – Ünlü Rus müzesinden bir ilk – Leonardo, Monet, Van Gogh NFT’leri

Derginin yazarı ve aynı zamanda teknoloji editörü Robert Hackett (@rhhackett) bu gelişmeyi Twitter üzerinden şöyle duyurdu.

“Fortune dergisinin NFT satışından etkilendim. Buradan 429 ETH ya da 1.3 milyon dolar elde ettik. Hem de Opensea’deki teknik soruna rağmen. Yüzde 50’si kâr gütmeyen kuruluşlara gidecek. Ve tabii ki kalan ETH’leri HODL yapacak.”

Fortune’un iki aşamalı NFT deneyi

Fortune, 256 NFT sattı ve bunlar arasında derginin son sanatsal kapağı da var. Her bir NFT’nin değer de 1 ETH (mevcut fiyattan 3,207 dolar). Yine Robert Hackett’e göre hepsi dakikalar içinde satıldı.

Fortune CEO’su Alan Murray, bunu “canlı dijital deneyim” olarak adlandırdı. Bu satış denemenin sadece birinci kısmıydı. İkinci kısımda özel edisyon NFT’ler vardı. Üç adet NFT, üç günlük açık artırma ile satıldı. Daha çok detaylı Fortune grafiklerinden oluşuyor.

OpenSea üzerinden yapılan bu satışlar sırasında teknik sorunlar yaşandı ama yine de satışları gerçekleşti. Her ne kadar son teklif 47 ETH’ye kadar çıksa da teknik sorundan dolayı satış 23 ETH’den yapıldı.

Fortune Magazine NFT sattı, ETH aldı ve HODL yapacak

Fortune ETH’leri HODL yapacak

Bu sorunlara rağmen Fortune 429 ETH kazandı ve mevut fiyattan 1,380,144 dolar ediyor. Fortune ekibi kazancın yüzde 50’sini kâr gütmeyen kuruluşlara bağışlayacak. Geri kalanı ise takım arasında pay edilecek.

Derginin CFO’su Anastasia Nyrkovskaya göre ise ekip üyeleri bu ETH’leri satmayarak HODL yapacak.

İlgili – Dünyanın en büyük NFT oyunundan 1 milyar dolar satış rekoru

Kaynak

Etiketler: