okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.97%
Bitcoin
69.178,04 USDT
eth
ETH
2.54%
Ethereum
3.923,40 USDT
bch
BCH
1.2%
Bitcoin Cash
489,83 USDT
xrp
XRP
0.82%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.8%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
0.64%
Binance Coin
604,10 USDT
sol
SOL
1.21%
Solana
165,39 USDT
avax
AVAX
1.18%
Avalanche
37,19 USDT
ada
ADA
1.29%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.41%
Poladot
7,53 USDT
doge
DOGE
1.12%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.3%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin ağında boğa koşusuna işaret eden metrikler!

Bitcoin ağında boğa koşusuna işaret eden metrikler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ağındaki akümülasyon işlemlerine dair bazı metrikler, uzun vadeli büyük yatırımcıların son dönemde Bitcoin piyasalarında yoğun bir şekilde alım yaptığını gösteriyor.

Bitcoin ağındaki bu veriler yükselişe işaret ediyor!

Long Terms Hodlers (LTH) olarak tabir edilen uzun vadeli yatırımcıların kripto cüzdanlarındaki Bitcoin (BTC) miktarı sürekli artıyor. Bu da yatırımcıların, dijital varlığın uzun vadede yükseleceğine dair beklentilerini koruduklarını gösteriyor.

İlgili: Bitcoin fiyatına 60.000 dolar kapısını açacak 3 neden!

Bitcoin ağında boğa koşusuna işaret eden metrikler!

Popüler bir blockchain veri analiz platformu tarafından paylaşılan on chain metriklere göre, uzun vadeli yatırımcıların cüzdanlarındaki BTC miktarı her geçen gün artıyor. Bu veriler, yatırımcıların platformun geleceğine inandığını gösterdiği için BTC topluluğu için oldukça iyi bir haber.

Nitekim her geçen gün daha fazla yatırımcı varlıklarını hodl ederken, en büyük kripto para biriminin popülaritesinin ve değerinin artması beklenebilir.

İlgili: Bitcoin adreslerinde şaşırtan değişim! Aralık 2018’den bu yana artıyor!

İlgili: Şaşırtan kurumsal Bitcoin yatırım raporu: “Hiçbir zaman %90’ın altına düşmedi!”

Bu arada, kripto analiz platformu IntoTheBlock’un baş kripto araştırmacısı Lucas Outumuro tarafından 17 Mart’ta paylaşılan bir grafiğe göre, LTH tarafından bir yıldan fazla bir süredir tutulan toplam Bitcoin miktarı 11,7 milyon BTC’yi aşarak yeni bir zirveye ulaştı.

Outumuro, bu gruptaki BTC sahiplerinin Aralık 2021’den bu yana yoğun bir şekilde akümülasyon yaptığını, yani biriktirdiğini ve bunun sonucunda LTH tarafından hodl edilen varlıkların son zamanlarda yaklaşık %20 oranında arttığını ortaya koydu. (Bu da 492 milyar dolar, yani dijital varlıkların 792 milyar dolarlık piyasa değerinin yarısından fazlasına tekabül ediyor.)

Ayrıca Outumuro, uzun vadeli yatırımcılar tarafından tutulan Bitcoin miktarının daha önce hiç bu kadar yüksek olmadığına da dikkat çekiyor.

BTC fiyatında potansiyel bir yükselişi destekleyebilecek bu ani akümülasyon sürecinin nedeni, tam olarak bilinmese de popüler on chain analiz platformu Glassnode, Bitcoin ağında görülen akümülasyondaki artış oranı ile son ayı trendi arasında bir korelasyon olduğunu ortaya koydu. Bu korelasyon, genellikle yeni bir boğa koşusu başlatan bir arz sıkışıklığına yol açar.

Bu arada yılın başlarında Glassnode, bakiyesi sıfır olmayan BTC adreslerinin sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 40 milyona ulaştığını bildirdi.

En son 3 ila 5 yıl önce hodl edilen Bitcoin arzındaki böyle bir ani artış, 2018’in başındaki büyük boğa piyasasının zirvesine denk gelmişti. Bitcoin’i ilk kez 20.000 dolara ulaştıran bu süreç, o zamanlar kripto ekosisteminde en heyecan verici ve en çok konuşulan olaylardan biriydi. 

(Bitcoin yazımızı yayına hazırladığımız sırada, %1’lik bir düşüşle 41.200 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.)

Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2022-2025

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.