1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Hindistan’dan kripto para yatırımcısına şok karar!

Hindistan’dan kripto para yatırımcısına şok karar!

Hindistan’dan kripto para yatırımcısına şok karar!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hindistan hükumeti son aldığı kararla kripto para yatırımcılarını şoka uğrattı. 

Hindistan’dan kripto para yatırımcısına şok karar!

Hindistan hükumeti, 1 Nisan’dan başlamak üzere, kripto para ve dijital varlıklardan elde edilen kazançtan %30 oranında vergi alma kararı aldı.

Hindistan, Merkezi Doğrudan Vergi Kurulu (CBDT) başkanı, JB Mohapatra, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, gelecek aydan itibaren geçerli olmak üzere, hükumetin kripto para gelirlerinden %30 oranında vergi almayı kararlaştırdığını söyledi.

Bugünkü 1.363.000 rupee  [yaklaşık 17.000 USD] gelir vergisi tahsilatının 30 Mart’a kadar daha da artması bekleniyor. Son beş yıldaki brüt ve net tahsilatlarımız optimal. Brüt rakamlarımız, daha önce asla dokunamayacağımız 1.500.000 rupeeyi [19500 USD] geçti.

CBDT başkanı, 2018-2019 mali yılından beri, kripto paralara yönelik vergi toplamada yıllık %48,8 oranında artış yaşadıklarını söyledi.

hindistan kripto para vergi

Bilindiği gibi Hindistan, kripto para ve dijital varlıklardan elde edilen gelirlere vergi uygulayan ender ülkelerden biri. 2022 yılına artırılan vergi oranı yanında NFT gelirlerinin de vergilendirilmesine karar verilmesi oldukça sürpriz oldu.

Hindistan Finance Bakanı, Nirmala Sitharaman, NFT işlemlerine de vergi getirileceğini ifade etti. Sitharaman, ocak ayı sonunda konuyla ilgili olarak şunları söylemişti:

Bu tür gelirleri hesaplarken, herhangi bir harcama veya ödeme ile ilgili olarak satın alma gideri dışında hiç bir kesintiye izin vermeyeceğiz.

Canlı BTC fiyatı: $ 23,142.20

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.