1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ünlü analist Ethereum’un en güçlü rakibinin kaç dolar olacağını açıkladı!

Ünlü analist Ethereum’un en güçlü rakibinin kaç dolar olacağını açıkladı!

Ünlü analist Ethereum’un en güçlü rakibinin kaç dolar olacağını açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto para analisti, Ethereum’un en güçlü rakibinin 2021 boyunca kaydettiği devasa büyümenin ardından, 2022 ve sonrasında daha ne kadar yükselebileceğini açıkladı.

Ethereum’un en güçlü rakibi Solana (SOL) 2022’de ne kadar yükselir?

Popüler bir kripto para analisti olan Michaël van de Poppe, Ethereum’un en güçlü rakibinin 2021 boyunca kaydettiği devasa büyümenin ardından daha ne kadar yükselebileceğini açıkladı.

İlgili: Güncel Solana (SOL) fiyat tahmini: 2022 – 2025

Ünlü analist Ethereum'un en güçlü rakibinin kaç dolar olacağını açıkladı!

YouTube’da yayınladığı yakın tarihli bir piyasa değerlendirmesinde, takipçilerine katman-1 akıllı sözleşme platformu Solana (SOL) ‘nın Ethereum platformundaki yüksek işlem maliyetleri ve ölçeklenebilirlik gibi bazı sorunlardan faydalandığını söyledi.

İlgili: 2022’de Solana – SOL token’ı ne 2022’de Solana – SOL token’ı ne bekliyor?bekliyor?

Kripto stratejisti, kripto piyasalarının 2022’ye yaklaşırken yükseliş eğilimine dönmeye hazırlandığını düşünüyor. Solana’nın ise, 193$’lık direnç bölgesini başarılı bir şekilde kırdığı takdirde bir önceki ATH (tüm zamanların en yüksek) seviyelerini geçeceğine inanıyor.

“Ben şahsen ilk birkaç koşuda bu iki seviyeyi bekliyorum: 410 dolar ve 650 dolar.

Ancak, Bitcoin’in büyük bir çıkış yapacağı ve bununla birlikte kripto paraların toplam piyasa değerinin de aynı ölçüde yükseleceği parabolik bir boğa piyasasını hayal edin.

Bu koşuya başladığımızı, bir düzeltme yaptığımızı ve ardından boğa piyasası tam bitmeden bir kez daha koşmaya başladığımızı hayal edin. Tabi burada da Solana için çok daha büyük bir koşu görebiliriz. Bu da bizi daha yukarılara götürebilecek bir başka koşuyla sonuçlanabilir. … Hatta 1.000$ veya 1.500$’ı bile görebiliriz ve sonra bu boğa döngüsünün sonuna geleceğiz.”

https://www.youtube.com/watch?v=XdfDykiqKk8

Van de Poppe bu fiyat tahminini, 600$’lık bir fiyatın mümkün olduğuna inansa da, SOL’un 1.000$’a ulaşmadan önce kripto piyasalarının 5 katı bir büyüme görmesi gerektiğini söyleyerek sonlandırıyor.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Solana ortalama %10’luk bir düşüşle 180$’a gerilese de bu yıl müthiş bir prabolik çıkış yaptığını hatırlatalım.

Şöyle ki; mevcut fiyat seviyelerine doğru düzeltme yapmadan önce,1.52 dolardan kasım ayının en yüksek seviyesi olan 258.63 dolara çıktı. Hatta biraz daha geriye gidecek olursak; kurumsal blockchain ağı Solana’nın yerel tokeni SOL, kazançlar açısından dolu dolu bir yıl geçirdi diyebiliriz.

2021’in başında SOL sadece 1,52 dolardan işlem görürken; piyasayı derinden sarsan son düşüşlere rağmen şu anda 180 doların üzerinde işlem görüyor. Bu da bir yıldan kısa bir sürede yaklaşık %9,800’lük destansı bir kazanç anlamına geliyor.

İlgili: İşte 2021’de en çok kazandıran kripto paralar!

Son olarak; tecrübeli analist, kripto piyasaları büyümeye devam ederse, Solana’nın Bitcoin karşısında 3 kat daha değer kazanmaması için hiçbir neden olmadığını düşünüyor.

Analist, SOLBTC paritesi ile ilgili olarak şunları söylüyor:

“Eğer piyasa 10 ila 15 trilyon dolara yükselecekse, Solana 5 kat daha büyüme görmeli, çünkü bu sadece tüm pazarın ortalaması.

Ancak bir Fibonacci Genişletmesine bakıyorsak, 0,0071 BTC’ye (352,62$) veya potansiyel olarak 0,012 BTC’ye (595,97$) doğru koştuğumuzu görebiliriz.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.