2022’de Solana – SOL token’ı ne bekliyor?

2022'de Solana - SOL token'ı ne bekliyor?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 yılında olağanüstü bir sezon yaşayan Solana – SOL token, benzer performansı 2022’de gösterebilecek mi? Solana’yı 2022’de ne bekliyor?


2022’de Solana – SOL token’ı ne bekliyor?

Solana – SOL token yazının kaleme alındığı saatte en değerli 5 kripto paradan birisi. 2021 yılına girdiğimiz ilk gün 3 doların altında işlem görüyordu. Solana tüm zamanların rekorunu 260 dolarla 6 Kasım 2021’de gördü. Şu an 200 doların üzerinde alıcı buluyor.

Aşağıdaki grafikte Solana fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Solana fiyatları

2021’in başlangıcında CoinMarketCap sıralamasında 112’nci sırada olan Solana, kısa sürede top 5’e girmeyi başardı. Solana bu başarısını sahip olduğu güçlü blockchain ağına borçlu.

14 Eylül’de güçlü bir siber saldırıya maruz kalan Solana, bu saldırıyı başarı ile savuşturmayı başardı. Güvenlik duvarlarını daha da sağlam hale getirdi.

Solana cari verilerle 3500 – 1600 TPS hızla çalışıyor. Bu hız Ethereum’a kıyasla oldukça yüksek. Solana bu hızı 65,000 TPS’ye çıkarma potansiyeline sahip.

Bianance Chain, Cardano ve Cosmos’la kıyaslandığında Solana işletim ücreti daha düşük ve daha merkeziyetsiz bir yapıya sahip. Solana blockchain’inin 900’ün üzerinde onaycısı bulunuyor. Bu yapısı Solana’ya 2022’de önemli bir avantaj sağlayacaktır.


Solana, Raydium, Phantom gibi projelere ev sahipliği yapıyor. 2022’de Solana’nın yeni projelere de ev sahipliği yapması bekleniyor.

Solana ağında işlem gören DeFi platformlarında kilitli tutulan fon miktarı 15 milyar dolar seviyesinde. Bu rakamın da 2022 boyunca artması bekleniyor. Solana ağındaki DeFi’lerin daha aktif hale gelmesi Sol token fiyatlarını da olumlu etkileyecektir.

Solana ağının 2022’deki önemli açılımlarının Non-Fungible Tokens (NFT) alanında olması bekleniyor. 2021’in son günlerinde eski ABD Başkanı Donald Trump’ın eşi Melenia Trump’ın “Melenia’s Vision” isimli NFT’lerini Solana üzerinde satışa çıkarması, Solana’ya bir artı kattı. 2022 boyunca Solana ağında satışa sunulan oldukça popüler projelere şahit olabiliriz.

Kaynak

İlgili!

Solana nedir ve SOL coinin geleceği nasıl?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
2022’de Solana – SOL token’ı ne bekliyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.