1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Analist, Ethereum rakibi coinde neden boğa koşusu beklediğini açıkladı!

Analist, Ethereum rakibi coinde neden boğa koşusu beklediğini açıkladı!

Analist, Ethereum rakibi coinde neden boğa koşusu beklediğini açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İsabetli piyasa analizleri ve kripto yorumları ile tanınan popüler bir analist, Ethereum rakibi coinde neden yükseliş beklediğini tek tek açıkladı!

Ethereum rakibi coin ilk 5’e girebilir!

Piyasa analizi ve kripto yorumları ile tanınan popüler kripto para programı Coin Bureau’nun sunucusu, bu Ethereum rakibi coinin güçlü temellere sahip olduğunu ve bu temel dinamiklerin kriptoyu büyük bir ralliye hazırladığını iddia ediyor.

Peki piyasa değerine göre ilk 5’e girebilecek bu Ethereum rakibi coin hangisi?

Analist, Ethereum rakibi coinde neden boğa koşusu beklediğini açıkladı!

Kendini Guy olarak tanıtan ve 2 milyona yakın YouTube abonesine sahip olan analist, yeni videosunda, akıllı sözleşmeler platformu Avalanche (AVAX)‘ın ETH’a rakip olma ve piyasa değerine göre ilk 5 kripto para arasına girme şansına sahip olduğunu söyledi.

İlgili: Avalanche (AVAX) fiyat tahmini 2021-2030

Peki Avax neden yükselecek?

Analistin bu kripto para hakkındaki görüşlerine değinmeden önce, proje hakkında kısa bir bilgi verelim. Ve gerçekten böyle bir potansiyele sahip olup olmadığını anlamaya çalışalım.

Avalanche geliştiricileri projeyi şöyle anlatıyor:

“Avalanche, yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir ekosistemde merkezsiz uygulamaları ve kurumsal blockchain dağıtımlarını gerçekleştiren, birlikte çalışabilen bir ağ yapısına sahip açık kaynaklı bir platformdur. Avalanche, neredeyse anlık işlem gerçekleştirebilen, küresel ölçekte oluşturulmuş ilk merkezsiz akıllı sözleşme platformudur.

Solidity kullanıma hazır olduğu için Ethereum geliştiricileri hızlı bir şekilde Avalanche üzerinde projeler geliştirebilir.

“Avalanche ve diğer merkezsiz ağlar arasındaki temel fark, konsensüs protokolüdür. Avalanche protokolü, merkeziyetsiz yapıdan ödün vermeden, güçlü güvenlik garantileri sağlamakla birlikte, hızlı sonuç ve yüksek verim elde etmek için konsensüs protokolüne yeni bir yaklaşım getiriyor.

“AVAX, Avalanche ağının yerel tokenidir. Platformda işlem ücretlerinin ödenmesi, staking yoluyla platformun güvence altına alınması ve Avalanche’ta oluşturulan çoklu alt ağlar arasında temel bir hesap birimi sağlanması için kullanılan, arzı sınırlı kıt bir varlıktır. 1 nAVAX, 0.000000001 AVAX’a eşittir.“

Analist, Ethereum rakibi coinde neden boğa koşusu beklediğini açıkladı!

Avalanche, New York Cornell Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi üzerine araştırmalar yapan Profesör Emin Gün Sirer (CEO), Kevin Sekniqi (COO) ve Ted Yin (Chief Protocol Architect)’in 2018 yılında New York Brooklyn’de ortaklaşa kurduğu blockchain şirketi Ava Labs tarafından geliştiriliyor.

Şimdi Coin Bureau’nun sunucusu Guy’ın, Avalanche platformu ve platformun yerel parası AVAX hakkındaki yorumlarından bazı önemli noktaları paylaşalım:

“Avalanche’nin ilk beşe girmesi kısa vadede zor olsa bile, özellikle de şuan için önünde bulunan bazı bazı kripto para birimlerinin daha kırılgan bir yapıya sahip olması onun işini kolaylaştırıyor.

“Avalanche’nin para birimi AVAX, son dönemde kripto piyasasında yaşanan büyük düşüşe rağmen, yükseliş trendinde kalmayı başardı. Bunun basit tek bir nedeni var: Ethereum rakibi coine olan talep…

“DappRadar’a göre, Avalanche platformunda bulunan C-zincirinin aylık yaklaşık yarım milyon aktif kullanıcısı var ve bu çok iyi bir rakam. Ayrıca C-zincirindeki günlük işlem sayısına bakıldığında ise, sürekli bir artış göze çarpmakta.

 

İlgili: Ethereum’a kafa tutan ‘O’ altcoinden rekor! 

 

“C zincirinin EVM (Ethereum Sanal Makinesi) desteğinin yanı sıra, Avalanche’ın şaşırtıcı bir şekilde benimsenmesinde, Binance ve Coinbase gibi büyük kripto borsalarının doğrudan C zinciri üzerinde para çekme ve yatırma işlemlerini desteklemesinin büyük bir payı var. Bu durum Avalanche’ı orta halli bir kripto yatırımcısı için kolay erişilebilir kılıyor…

“Avalanche, son günlerin gözde projelerine ev sahipliği yapan DeFi (merkezsiz finans) alanında hizmet veriyor. DeFi alanında kurumsal firmalara teknik destek sunuyor. Ayrıca Avalanche, DeFi platformları arasında köprü vazifesi de görüyor. Bu platform için çok iyi ancak burada Ethereum başta olmak üzere birçok rakibi var. Buna rağmen yakaladığı trendi devam ettirmeyi başarabilirse, Ethererum (ETH)’ye kafa tutacak kadar büyüyebilir.“

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.