1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum’a kafa tutan ‘O’ altcoinden rekor!

Ethereum’a kafa tutan ‘O’ altcoinden rekor!

Ethereum’a kafa tutan ‘O’ altcoinden rekor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son birkaç ayda inanılmaz bir ivme yakalayan Ethereum’un rakibi ‘O’ altcoinden yeni bir rekor daha geldi!

Ethereum rakibi altcoinden rekor işlem!

Ethereum (ETH)‘nin rakibi popüler akıllı sözleşme platformu Avalanche, son zamanlarda yoğun bir taleple karşı karşıya!

Ethereum'a kafa tutan 'O' altcoinden rekor!

Avalanche (AVAX) son birkaç ayda muazzam bir ivme yakaladı. Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer tarafından paylaşılan verilere göre, popüler akıllı sözleşme platformu Avalanche, 27 Ocak 2022 tarihinde 1,1 milyon işlem gerçekleştirdi.

Bu tarihte yapılan işlemler göz önüne alındığında; AVAX’ın akıllı sözleşmeler ekosisteminin liderini devirmeye çok yakın olduğu görülüyor. Şöyle ki; ekosistemin parlayan yıldızı AVAX, Ethereum’un işlem hacmine yaklaşık %96 oranında ulaştı.

https://twitter.com/el33th4xor/status/1486856307328098307?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1486856307328098307%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Favalanche-avax-about-to-flippen-ethereum-eth-in-transaction-volume

Bu arada DefiLlama tarafından pyalaşılan bir rapora göre; Avalanche, platformunda bulunan 8,17 milyar dolarlık kilitli toplam değer (TVL) ile en büyük beşinci akıllı sözleşme platformu oldu.

İlgili: Avalanche (AVAX) fiyat tahmini 2021-2030

Messari’ye göre ise, akıllı sözleşme platformu, 2021 yılının son çeyreğinde günlük ortalama 475.000 işlem gerçekleştirdi. Aynı dönemde Ethereum ise günde ortalama 1,25 milyon işlem gerçekleştirdi.

Ethereum bu pazarın lideri olsa da Massari, AVAX platformunun işlem ücreti konusunda hassas kullanıcılar için daha cazip bir alan olduğunu kaydetti..

‘Bu ivme ile birlikte hızlı benimsenme oranına bakıldığında; Avalanche özellikle ücrete duyarlı kullanıcıları cezbederken, EVM uyumluluğunu sürdürmek isteyen yeni projeler için de cazip bir platform haline geliyor.’

Yukarıda bahsi geçen tweetin devamında Sirer, bir swap işlemi için talep edilen ortalama ücretin Ethereum’da 62$ iken; Avalanche’da 0,23$ olduğunu belirtti.

Bu arada Sirer daha önce bazı tweetlerinde, iki platformu kıyaslarken; Ethereum ağını bazı yönlerdavax

en sert bir şekilde eleştirdi. Aynı zamanda Ethereum blockchainin az sayıda havuz tarafından kontrol edildiğini iddia ederek, platformun merkeziyetsizliği konusundaki endişelere son noktayı koydu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.