1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum neden düştü, ne zaman yükselir?

Ethereum neden düştü, ne zaman yükselir?

Ethereum neden düştü, ne zaman yükselir?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum, ABD Doları karşısında büyük ölçüde değer kaybetti ve 445 dolarlık zirveden %15’in üzerinde düşüş kaydetti. Peki Ethereum ne zaman yükselecek? Yükseliş öncesi düşüş gelir mi? 


Son düşüşün ardından Ethereum ne zaman yükselecek?

  • Son günlerde Ethereum, ABD Doları karşısında büyük ölçüde değer kaybetti. 445 dolarlık zirveden %15’in üzerinde düşüş gösterdi. 
  • ETH fiyatı, 400 dolar ve 410 dolarlık direnç seviyelerinin altında bir düşüş bölgesinde işlem görüyor.
  • 368 dolar ve 360 ​​dolar seviyelerinin yakınında, pariteyi bekleyen güçlü bir destek var.
  • ETHUSD paritesine ait 4 saatlik grafikte, 400 dolara yakın dirençle oluşan önemli bir düşüş eğilimi çizgisi var. 

Ethereum ne zaman yükselecek? Yükseliş öncesi daha büyük bir düşüş gelir mi? 

ethereum-ne-zaman-yukselecek

ETH fiyatı düşmeye devam edebilir. Boğalar yeni bir girişimde bulunmadan önce, parite 360$’a düşebilir. Ancak 360 dolarlık destek bölgesi, ayılar için hala güçlü bir engel görevi görüyor.

Ethereum fiyatı kırmızıya büründü  

Geçtiğimiz hafta, Ethereum kazanımlarını koruyamadı ve ABD doları karşısında 420 doların altında güçlü bir düşüş hareketine başladı. ETH fiyatı 400 dolarlık destek bölgesini kırdı ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) altında hızlı bir düşüş gerçekleşti.

Düşüş o kadar güçlüydü ki; Ethereum 385 dolarlık destek seviyesinin altını bile gördü. 379$ civarında bir dip oluştu. Ve fiyat, şu anda daha yüksek bir seviyede düzeltme yapıyor. 

Ethereum, 385 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Ancak 395 dolar seviyesinin yakınında bir dirençle karşı karşıya kaldı.

Görünüşe göre; pariteyi 447 dolardan 379 dolara düşüren aşağı yönlü hareketin %23.6 Fib geri çekilme seviyesi de direnç görevi görüyor.

Şimdi ilk büyük direnç, 400 dolar seviyesine ve 100 basit hareketli ortalamaya (4 saatlik) yakın. Ayrıca ETHUSD paritesine ait 4 saatlik grafiğikte 400 dolara yakın dirençle oluşan önemli bir düşüş trend çizgisi var.

Peki Ethereum ne zaman yükselecek?

Ethereum fiyatı, 395 dolar ve 400 dolarlık direnç seviyelerini kırarsa; gerçek bir yükseliş dalgası başlatabilir. Çünkü bir sonraki ana direnç, 410$ seviyesine ya da 447$’dan 379$’a doğru olan aşağı yönlü hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesi yakın.

Pozitif bölgeye geçmek ve yukarı yönlü yeni bir hareket başlatmak için, Ethereum’un önümüzdeki günlerde 410$ ve 415$ direnç seviyelerini aşması gerekiyor.

Ethereum için önemli destek seviyeleri

Ethereum 400 dolarlık direnç bölgesini geçemezse, aşağı yönlü hareket etmeye devam edebilir. İlk destek 380 dolar seviyesine yakın iken; ilk büyük desteğin 368 dolar seviyesine yakın olduğu görülüyor.

Bir sonraki büyük destek 360 dolar seviyesine yakın (son kırılma bölgesi). Bunun altında ayılar, yakın vadede daha büyük bir düşüş hedefleyebilir.

Teknik Göstergeler:

4 saatlik MACD: ETHUSD için MACD, yükseliş bölgesinde yavaş yavaş hareket ediyor.

4 saatlik RSI: ETHUSD paritesi için RSI hala 40 seviyesinin altında yer alıyor.

Ana destek seviyesi: 360$

Ana direnç seviyesi: 400 dolar

Bknz: Ethereum katilleri aslında Ethereum’a fayda sağlıyor!

Kaynak