okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.25%
Bitcoin
68.564,88 USDT
eth
ETH
-0.82%
Ethereum
3.862,38 USDT
bch
BCH
-3.92%
Bitcoin Cash
470,44 USDT
xrp
XRP
-0.86%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-2.13%
Litecoin
83,43 USDT
bnb
BNB
-0.18%
Binance Coin
602,77 USDT
sol
SOL
-0.7%
Solana
168,96 USDT
avax
AVAX
-3.26%
Avalanche
37,01 USDT
ada
ADA
-2.41%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.64%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
-2.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
4.22%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ethereum için yarın önemli bir gün

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum ağı için 9 Aralık önemli bir gün. ETH ağında yarın yaşanacak bu önemli olayın ayrıntılarına bakalım. Bu olay yatırımcıları nasıl etkiler?


Ethereum için 9 Aralık önemli bir gün

Ethereum ağının Arrow Glacier ismi verilen güncellemesi 9 Aralık günü gerçekleşiyor. Bu güncelleme ile “zorluk bombası” ismi verilen olay geriye itiliyor. Sonuçta Ethereum madenciliğinde potansiyel bir yavaşlama ya da donma yaşanacak. Ayrıca zorluk bombası Haziran 2022 tarihine itiliyor. Bu gelişmeleri Ethereum protokolü geliştiricilerinin koordinatörü Tim Beiko “CNBC Make It” programında açıkladı.

İlgili – Ethereum teknik analizi: ETH fiyatında yükseliş sinyali!

Tabii o zamana kadar ise geliştiriciler Ethereum’un madenciliğin iş ispatı (proof of work) modelinden hisse ispatı (proof of stake) modeline geçmeyi umut ediyor.

Beiko şöyle diyor:

“Geçişten sonra artık ağda ‘bomba’ olmayacak.”

Ethereum yatırımcıları ne yapmalı?

Arrow Glacier güncellemesi yatırımcıları doğrudan etkilemeyecek. Ancak yine de bu “bomba” ve amacı ile ilgili bilinmesi gerekenler var.

İlgili – Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

ethereum Ethereum için yarın önemli bir gün

Ethereum 2.0’a geçişi desteklemek

“Zorluk bombasını” anlamak için ilk önce Ethereum 2.0 ya da EHT2’yi bilmek gerekiyor. ETH şu an iş ispatı modelinde çalışıyor ve 2022 yılında ETH2 ile hisse ispatı modeline geçmeyi planlıyor. İş ispatı modeli çok fazla hesaplama gücü ve elektrik enerjisi kullandığı için eleştiriliyor.

İlgili – Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 fiyatları nasıl etkileyecek?

ETH2 ile ise madencilik tarihe karışacak ki bu da ağı kökünden değiştirecek.

Geliştiriciler ise “zorluk bombasını” getirerek hisse ispatı modeline geçişi teşvik etmek istiyor. Çünkü bu zorluk bombası ile madencilik daha zor hale geçecek. “Bomba”nın ertelenmesi ise geliştiricilere ETH2’ye geçmeden önce gerekli zamanı sağlayacak.

Tabii Ethereum 2.0 ile ETH ağı daha ölçeklenebilir, güvenli ve sürdürülebilir olacak. Ayrıca hisse ispatı, iş ispatı gibi yüklü miktarda enerji de gerektirmeyecek.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.