1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum için yarın önemli bir gün

Ethereum için yarın önemli bir gün

Ethereum için yarın önemli bir gün
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum ağı için 9 Aralık önemli bir gün. ETH ağında yarın yaşanacak bu önemli olayın ayrıntılarına bakalım. Bu olay yatırımcıları nasıl etkiler?


Ethereum için 9 Aralık önemli bir gün

Ethereum ağının Arrow Glacier ismi verilen güncellemesi 9 Aralık günü gerçekleşiyor. Bu güncelleme ile “zorluk bombası” ismi verilen olay geriye itiliyor. Sonuçta Ethereum madenciliğinde potansiyel bir yavaşlama ya da donma yaşanacak. Ayrıca zorluk bombası Haziran 2022 tarihine itiliyor. Bu gelişmeleri Ethereum protokolü geliştiricilerinin koordinatörü Tim Beiko “CNBC Make It” programında açıkladı.

İlgili – Ethereum teknik analizi: ETH fiyatında yükseliş sinyali!

Tabii o zamana kadar ise geliştiriciler Ethereum’un madenciliğin iş ispatı (proof of work) modelinden hisse ispatı (proof of stake) modeline geçmeyi umut ediyor.

Beiko şöyle diyor:

“Geçişten sonra artık ağda ‘bomba’ olmayacak.”

Ethereum yatırımcıları ne yapmalı?

Arrow Glacier güncellemesi yatırımcıları doğrudan etkilemeyecek. Ancak yine de bu “bomba” ve amacı ile ilgili bilinmesi gerekenler var.

İlgili – Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

ethereum Ethereum için yarın önemli bir gün

Ethereum 2.0’a geçişi desteklemek

“Zorluk bombasını” anlamak için ilk önce Ethereum 2.0 ya da EHT2’yi bilmek gerekiyor. ETH şu an iş ispatı modelinde çalışıyor ve 2022 yılında ETH2 ile hisse ispatı modeline geçmeyi planlıyor. İş ispatı modeli çok fazla hesaplama gücü ve elektrik enerjisi kullandığı için eleştiriliyor.

İlgili – Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 fiyatları nasıl etkileyecek?

ETH2 ile ise madencilik tarihe karışacak ki bu da ağı kökünden değiştirecek.

Geliştiriciler ise “zorluk bombasını” getirerek hisse ispatı modeline geçişi teşvik etmek istiyor. Çünkü bu zorluk bombası ile madencilik daha zor hale geçecek. “Bomba”nın ertelenmesi ise geliştiricilere ETH2’ye geçmeden önce gerekli zamanı sağlayacak.

Tabii Ethereum 2.0 ile ETH ağı daha ölçeklenebilir, güvenli ve sürdürülebilir olacak. Ayrıca hisse ispatı, iş ispatı gibi yüklü miktarda enerji de gerektirmeyecek.

Kaynak

Etiketler: