1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bu altcoinler durdurulamıyor! Rakamlar inanılmaz

Bu altcoinler durdurulamıyor! Rakamlar inanılmaz

Bu altcoinler durdurulamıyor! Rakamlar inanılmaz
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para birimleri olağanüstü bir yılı geride bırakıyor. Büyük değer artışları gören kripto paraları gelecek adına da umutlar veriyor. İşte o paralar ve deteyaları.

Bu altcoinler durdurulamıyor! Rakamlar inanılmaz

Kripto para birimleri için her anlamda olağanüstü bir yılı geride bırakıyoruz. Lider kripto para birimi bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesini görürken özellikle kurumsal olarak benimsenmesinin artması dikkatlerden kaçmıyor. Artık daha fazla kurumsal yatırımcının portföyünde Bitcoin geniş yer tutuyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

BTC, 10 Kasım’da 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. O tarihten bu yana değerinden 18,000 dolar kaybetse de yılın başından bu yana %172 değer kazandı. Bitcoin’inin bu değer kazancı bile başlı başına dikkat çekiciyken BTC’yi geride bırakan ve devasa artışlar gören altcoinler de var. Dilerseniz potansiyeli hala devam eden bu altcoinlere göz atalım.

1.Solana (SOL)

Ethereum’un en ciddi rakipleri arasında gösterilen ve ekosistem içi vadettiği projeler ile dikkat çeken Solana’nın bu yılki değer kazancı dudak uçuklatacak cinsten. Yılın başından bu yana %12,000 üzerinde değer kazanan SOL, 2021 yılının en çok kazandıran kripto paralarından bir oldu.

İlgili: Solana fiyat tahmini

Kasım ayında 260 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gören kripto para yazının kaleme alındığı anlarda 192,60 dolardan işlem görüyor.

altcoin

  1. Sandbox (SAND)

Facebook (yeni adıyla Meta) CEO’su Mark Zuckerberg’in Metaverse dönüşümünün 2017 yılında atılan temellerine yaptığı son katkıdan sonra Metaverse tabanlı kripto paralarda ciddi artışlar meydana geldi. Onlardan biri de Sandbox (SAND).

İlgili: Sandbox (SAND) nedir, geleceği nasıl?

SAND, 2021 yılının başından bu yana yaklaşık %10,037 değer kazandı. 25 Kasım’da 8,51 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gören SAND, 5,26 dolardan işlem görüyor. Metaverse’in geleceği göz önünde bulundurulduğunda SAND’ın önünde büyümek için hala yol olduğunu görüyoruz.

altcoin

3. Terra (LUNA)

Merkezi olmayan finans uygulamalarını destekleyen blok zinciri tabanlı bir ödeme platformu olan Terra’da (LUNA) 2021 yılının yıldızlarından oldu. Sistem, LUNA coin tarafından destekleniyor.

LUNA, 2021 yılının başından bu yana %14,296 değer kazanarak tüm dikkatleri üzerine çekti. 77,94 dolarlık tüm zamanların en yüksek değerine ulaşan LUNA, yazım anında 70,65 dolardan işlem görüyor. LUNA, gelecek vadeden kripto paralar arasında yerini sağlamlaştırmış durumda.

altcoin

İlgili: Terra (LUNA) fiyat tahmini

  1. Polygon (MATIC)

Solana ve Cardano’nun Ethereum ile rekabet etme şeklini zaten biliyoruz. Bunlar, tamamen yeni blok zincirler tasarladıkları için katman 1 çözümleri olarak adlandırılır. Ancak, mevcut blok zincirlerin üzerine oturan ve performanslarını artıran katman 2 çözümleri olarak adlandırılan başka bir kripto grubu daha var. Polygon da bunlardan biri. Ethereum ağında işlem gören Polygon, gelecek vadeden kripto paralardan biri.

İlgili: Polygon (MATIC) fiyat tahmini

MATIC, yıl başından bu yana %13,814’lük bir devasa değer artışı gördü. 2,48 dolarlık seviyesi ile mayıs ayında gördüğü 2,68 dolarlık ATH’sine ise çok yakın.

altcoin

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.