fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Polygon MATIC fiyat tahmini: 2021, 2022 – 2025

Polygon MATIC fiyat tahmini: 2021, 2022 – 2025

Polygon MATIC fiyat tahmini: 2021, 2022 – 2025
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Polygon (MATIC) kripto para piyasasında en dikkat çeken coinlerden biri. Ethereum ağında çalışan geliştiriciler ve traderler için önemli bir kullanım alanı sunuyor. Bundan dolayı birçok yatırımcı 2021, 2022 ve ötesi için Polygon MATIC fiyat tahminini merak ediyor.


Polygon MATIC fiyat tahmini (2021 – 2025)

2021 yılındaki boğa rallisinde birçok kripto para yeni tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) kaydetti. Tabii yükselemeyen ve hatta düşen coinler de var. Bundan dolayı yatırımcıların kafası karışık. Hangi coinlere yatırım yapılabilir sorusunun cevabı için fiyat tahminlerine başvuruyorlar. Polygon (MATIC) ise 2021 yılında yeni ATH yapan kripto paralardan.

Tabii genel kripto para piyasasında olduğu gibi MATIC de 2021 kazançlarının bir kısmını kaybediyor. Bundan dolayı MATIC fiyat analizinin ne gösterdiğine bakalım.

Polygon (MATIC) nedir?

Polygon, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için ilk iyi düzenlenmiş, kullanımı kolay platform. Temel öğesi, çoklu uygulama türleri oluşturmayı destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan Polygon SDK.

Polygon’un yerel tokeni olan MATIC, Ethereum blockchaine dayanan bir ERC-20 tokeni. Ayrıca bu token Polygon’daki ödeme hizmetleri için ve Polygon pazarında faaliyet gösteren kullanıcılar arasında bir ödeme aracı olarak kullanılıyor.

Daha ayrıntılı: Polygon (MATIC) nedir? İyi bir yatırım mı?

2021 yılı MATIC fiyat analizi

 

Polygon MATIC fiyat tahmini (2021 - 2025)

MATIC/USDT grafiği ve alçalan kanal trendi formasyonu Kaynak: TradingView

Yukarıdaki günlük MATIC grafiği, alçalan kanal trendi formasyonu gösteriyor. Bu kısa vadede kripto para için ayı bir durum demek. Piyasadaki tüm başlıca coinler gibi, Nisan-Mayıs döneminde yeni ATH yapan Polygon fiyatı buradan düşüşe geçti. Sonuçta grafikte söz konusu formasyon oluşuyor.

Ancak öyle görünüyor ki Eylül’de MATIC grafiğinde ayından boğaya bir dönüşüm var. Bu, bu dönemdeki yüksek işlem hacminin bir sonucu.

Ayrıca şuna da dikkat çekmek gerekiyor ki 2021 yılında MATIC fiyatı birçok boğa rallisi yaşadı. Her biri bir öncekinden daha yüksek seviyelere götürdü kripto parayı. Sonuçta ATH gelmişti.

İlgili – Güncel MATIC teknik analizi: Polygon fiyatı ne olur?

MATIC fiyat tahmini 2021

 

Polygon MATIC fiyat tahmini (2021 - 2025)

MATIC/USDT fiyat grafiği (Kaynak: TradingView)

Kısa vadeli MATIC fiyat tahminleri değişken olabiliyor. Ancak uzun vadeli Polygon fiyat tahmini boğa bir öngörü ortaya koyuyor. Tabii önünde bir dizi kritik ve psikolojik direnç de olduğunu hatırlatalım. Şu an için ilk böyle seviye 1.5 dolar.

Polygon MATIC fiyat tahmini 2022

Eğer boğa trendi devam ederse, MATIC fiyatı 2022 yılı sonunda 2 dolara ulaşabilir. Ancak eğer 2022 yılının birinci yarısında hızlı bir büyüme olursa kripto para 2.5 dolara kadar çıkabilir. Tabii hep olduğu gibi ardından yavaşlama yaşanır. Ancak çok da büyük düşüşler beklenmiyor. Beklenen ortaklıklar ve geliştirmeler ile ise en boğa MATIC fiyat tahmini 19 dolara kadar yükseliş olabilir diyor.

Polygon (MATIC) fiyat tahmini: 2023 – 2024 – 2025

2023 yılı için MATIC için en önemli hedef 3 dolar seviyesi. Bir sonraki yıl ise yapılacak geliştirmeler ve ortaklıklar ise Polygon fiyatının 5 doları görmesi bekleniyor.

2025 yılına kadar ise MATIC token 7.5 dolara kadar ralli yapabilir. Bundan dolayı önümüzdeki dört yıl içinde MATIC’in yeni bir ATH değeri kaydetmesi de yüksek bir ihtimal.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.