Loading...
btc
BTC
0.4%
Bitcoin
58.122,01 USDT
eth
ETH
0.17%
Ethereum
3.138,99 USDT
bch
BCH
1.71%
Bitcoin Cash
375,01 USDT
xrp
XRP
7.86%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.78%
Litecoin
70,49 USDT
bnb
BNB
0.52%
Binance Coin
536,58 USDT
sol
SOL
-0.07%
Solana
139,36 USDT
avax
AVAX
0.43%
Avalanche
26,07 USDT
ada
ADA
1.79%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.79%
Poladot
6,27 USDT
doge
DOGE
1.6%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
2.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum için önemli adımın tarihi netleşti

Ethereum için önemli adımın tarihi netleşti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum ağını bir sonraki seviyeye taşıyacak dönüşüm için kritik güncelleme bu ayın sonunda gerçekleşiyor. ETH taraftarları Ethereum 2.0’a çok daha yakın. Ağların birleşmesi için ilk hazırlık adımı atılıyor. ETH fiyatı nasıl etkilenir?


Ethereum için kritik adımın tarihi netleşti

Ethereum (ETH) fiyatı 21 Ekim’de neredeyse yeni tüm zamanların en yüksek değerine ulaşıyordu. Ardından 435 milyon dolarlık opsiyonun süresini dolması ile fiyat 4,000 doların altına düştü. Ancak fiyata pozitif etki yapacak başka bir olay çok yakın.

Ethereum ağı, Ethereum 2.0 için 27 Ekim’de yeni bir adım atıyor. Epoch 74240 ile Beacon Chain için Altair güncellemesi yapılacak bu tarihte. ETH2 tamamen proof of stake (PoS) olacak. Ethereum topluluğu yıllardır bu geçiş için sabırsızlıkla bekliyordu.

İlgili – Ethereum, Cardano ve Solana karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Ethereum Vakfı’nın blog yayını, gelişmeleri açıklıyor. Buna göre Beacon Chain’e yapılacak Altair güncellemesi, hafif istemciler için destek, doğrulayıcı öncesi hareketsizlik sızıntısı muhasebesi, kesintinin ciddiyetinde bir artış ve doğrulayıcı ödüllerine yönelik temizlemeler, basitleştirilmiş belirtilen yönetime destek getiriyor. Bu aynı zamanda Beacon Chain’e yapılacak ilk planlı güncelleme.

İlgili – Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

Blog yayını aynı zamanda bu güncellemenin Beacon Chain için bir “bir ısınma güncellemesi” olduğunu da belirtiliyor. Sonuç itibariyle bu güncelleme Ethereum 2.0’a birkaç ana özellik de getiriyor.

ethereum Ethereum için önemli adımın tarihi netleşti

İlk önce topluluğun daha kolay senkronizasyonuna olanak sağlayacak. Bu da düşük hesaplama ve veri ücretleri demek olacak. Buna ek olarak bazı hata düzeltmeleri de geliyor.

Kripto para borsası Huobi Global’ın kurucu ortağı Du Jun, kripto para basınına yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Altair öncesi ağda eğer chain 2 haftalığına durursa, tam faaliyet durduran doğrulayıcılar yaklaşık olarak bakiyelerinin yüzde 11.8’ini kaybediyor. Yüzde 75 aktif doğrulayıcılar ise yaklaşık olarak yüzde 3.1 zaman kaybı yaşıyor. Altair sonrası ise tam faaliyet dışı olan doğrulayıcıların kaybı yaklaşık olarak yüzde 15.4. Ancak yüzde 75 aktif olanlarda sadece yüzde 0.3 kayıp olacak. Bu durumda aktif olmama kaybı daha affedilir olacak.”

İlgili – Ethereum fiyat analizi: Ethereum boğaları gözünü bu seviyeye dikti!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.