Loading...
btc
BTC
-4.59%
Bitcoin
66.346,41 USDT
eth
ETH
-5.72%
Ethereum
3.458,17 USDT
bch
BCH
-6.96%
Bitcoin Cash
436,45 USDT
xrp
XRP
-4.83%
Ripple
0,47 USDT
ltc
LTC
-4.63%
Litecoin
75,98 USDT
bnb
BNB
-4.31%
Binance Coin
598,10 USDT
sol
SOL
-7.61%
Solana
146,94 USDT
avax
AVAX
-4.29%
Avalanche
30,90 USDT
ada
ADA
-5.62%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-3.99%
Poladot
6,25 USDT
doge
DOGE
-6.16%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-6.51%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ethereum fiyatında Merge öncesi yeni yükseliş

Analistten Ethereum için yeni ve dev ralli tahmini!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum fiyatı, ağın proof of stake konsensüs mekanizmasına geçişine çok az kala son bir hamle daha yapıyor. Son günlerdeki ETH yükselişlerine yaklaşan güncellemenin güç verdiğini söyleyebiliriz.


Ethereum fiyatında Merge öncesi yeni yükseliş

Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saatten yüzde 13 yükseldi. CoinMarketCap verileri bunu gösteriyor. Bu yükseliş ve hatta son bir aydır ETH’de devam eden değer artışları ise yaklaşan Merge güncellemesi ile ilgili. Bu güncelleme ile Ethereum ağı artık tamamen proof of stake sisteme geçecek. Bu geçişin ise Eylül ayında olması planlanıyor ki artık kripto tarihinin en önemli olayı olan bu güncellemeye çok az bir zaman kaldı.

İlgili – Binance’ten önemli Ethereum Merge ve potansiyel hard fork açıklaması

Ethereum fiyatında Merge öncesi yeni yükseliş

Merge öncesi ise Ethereum bir dizi test ağlar üzerinden denemeler yapıyor. Kısa süre önce yapılan Goerli ise proof of stake algoritmasına geçişin üçüncü testnet denemesi oldu. Merge güncellemesi öncesi son testin ise Eylül ayından yapılması planlanıyor.

En eski Ethereum testnet olan Ropsten ise daha Haziran ayında merge güncellemesini tamamlamıştı. Eylül başında ise Sepolia proof of stake ağa geçişin ikinci testnet denemesi olmuştu.

İlgili – Ethereum fiyatında 3 kat “halving” etkisine hazır mısınız?

J. P. Morgan analistleri ise kısa süre önce yaptıkları açıklamada, Ethereum fiyatının arkasındaki boğa katalizörünün başlıca sebebinin ise merge olduğu görüşünü dile getirmişti. Diğer yandan kripto para piyasası da bir miktar rahatlama yaşıyor. Çünkü ABD’nin tüketici fiyat endeksi (CPI) beklenenden daha aşağı geldi. Bu da daha iyimser bir enflasyon verisi anlamına geliyor ki faiz yükseltme endişelerini bir miktar azaltıyor.

Genel olarak son günlerde Bitcoin ve diğer kripto paralarda Haziran ayında görülen dip seviyelerden toparlanma girişimleri var. BTC fiyatı bugün yeniden 24,000 doların üzerine çıkarak 25,000 dolara doğru yeni bir hamle yapıyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında 24,000 doların üzerine yükseliş: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.