1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum fiyatında Merge öncesi yeni yükseliş

Ethereum fiyatında Merge öncesi yeni yükseliş

Ethereum fiyatında Merge öncesi yeni yükseliş
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum fiyatı, ağın proof of stake konsensüs mekanizmasına geçişine çok az kala son bir hamle daha yapıyor. Son günlerdeki ETH yükselişlerine yaklaşan güncellemenin güç verdiğini söyleyebiliriz.


Ethereum fiyatında Merge öncesi yeni yükseliş

Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saatten yüzde 13 yükseldi. CoinMarketCap verileri bunu gösteriyor. Bu yükseliş ve hatta son bir aydır ETH’de devam eden değer artışları ise yaklaşan Merge güncellemesi ile ilgili. Bu güncelleme ile Ethereum ağı artık tamamen proof of stake sisteme geçecek. Bu geçişin ise Eylül ayında olması planlanıyor ki artık kripto tarihinin en önemli olayı olan bu güncellemeye çok az bir zaman kaldı.

İlgili – Binance’ten önemli Ethereum Merge ve potansiyel hard fork açıklaması

Ethereum fiyatında Merge öncesi yeni yükseliş

Merge öncesi ise Ethereum bir dizi test ağlar üzerinden denemeler yapıyor. Kısa süre önce yapılan Goerli ise proof of stake algoritmasına geçişin üçüncü testnet denemesi oldu. Merge güncellemesi öncesi son testin ise Eylül ayından yapılması planlanıyor.

En eski Ethereum testnet olan Ropsten ise daha Haziran ayında merge güncellemesini tamamlamıştı. Eylül başında ise Sepolia proof of stake ağa geçişin ikinci testnet denemesi olmuştu.

İlgili – Ethereum fiyatında 3 kat “halving” etkisine hazır mısınız?

J. P. Morgan analistleri ise kısa süre önce yaptıkları açıklamada, Ethereum fiyatının arkasındaki boğa katalizörünün başlıca sebebinin ise merge olduğu görüşünü dile getirmişti. Diğer yandan kripto para piyasası da bir miktar rahatlama yaşıyor. Çünkü ABD’nin tüketici fiyat endeksi (CPI) beklenenden daha aşağı geldi. Bu da daha iyimser bir enflasyon verisi anlamına geliyor ki faiz yükseltme endişelerini bir miktar azaltıyor.

Genel olarak son günlerde Bitcoin ve diğer kripto paralarda Haziran ayında görülen dip seviyelerden toparlanma girişimleri var. BTC fiyatı bugün yeniden 24,000 doların üzerine çıkarak 25,000 dolara doğru yeni bir hamle yapıyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında 24,000 doların üzerine yükseliş: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: