1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. SEC’in Coinbase soruşturması netleşiyor

SEC’in Coinbase soruşturması netleşiyor

SEC’in Coinbase soruşturması netleşiyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Coinbase, SEC’ten bazı yatırım ürünlerine yönelik olarak başlatılan bir soruşturmaya dair çağrı aldıklarını açıkladı.

SEC’in Coinbase soruşturmasının ayrıntıları netleşiyor

Pazartesi günü Coinbase tarafından yapılan, yıllık çeyrek raporunda, coin listing süreçleriyle ilgili olarak bir soruşturma geçirdikleri hakkında bilgi verildi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ABD’nin en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Coinbase’e yönelik bir soruşturma başlattı.

Coinbase yaptığı açıklamada, SEC’in bazı coin listelemeleri ve müşteri programlarına dair bilgi istediğini duyurdu. Edinilen bilgiye göre, soruşturma aynı zamanda, Coinbase’in staking ve yield-farming programlarını da kapsıyor.

Bilindiği gibi Coinbase daha önce de kayıt dışı coin listeleme nedeniyle bir dava sürecinden geçmişti. Temmuz ayında başlayan süreçte, Coinbase’in Terraform Labs ile olan bağlantısını göz ardı ederek Terra Classic tokeni listelemesi dava konusu edilmişti.

SEC'in Coinbase soruşturması netleşiyor

Coinbase 2022 ikinci çeyrek raporunda, SEC soruşturma sürecinin şirketi finansal açıdan etkilemeyeceğine vurgu yapıldı.

Öte yandan Nasdaq’ta işlem gören Coinbase (COIN) hisseleri açıklama sonrası %5 değer kaybederken, şirketin ikinci çeyrek işlem ücret gelirinin de, bir önceki çeyreğe göre %35 gerilediği gözlemlendi.

Canlı BTC fiyatı: $ 23,444.28

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: