1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum fiyatında çöküşün ‘suçluları’ bulundu: 4 milyar dolardan fazla dump

Ethereum fiyatında çöküşün ‘suçluları’ bulundu: 4 milyar dolardan fazla dump

Ethereum fiyatında çöküşün ‘suçluları’ bulundu: 4 milyar dolardan fazla dump
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum fiyatı Merge öncesi 2,000 dolara kadar çıkarken şimdi yüzde 25’den fazla düşüşle işlem görüyor. Bu düşüşün arkasında kimler olduğu anlaşıldı. Yeni verilere göre ETH fiyatı 4 milyar doları aşan dump’ın baskısı altında.


Ethereum fiyatında çöküşün ‘suçluları’ bulundu: 4 milyar dolardan fazla dump

Kripto para sektörünün büyük bir kısmı ayı formasyonunda kalmaya devam ediyor. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para Ethereum (ETH) da artan satış baskıyla karşı karşıya. Çünkü sektörün kilit oyuncuları son beş haftada yüklü coin dump yaptı.

Özellikle Ethereum balina ve köpek balığı (1 milyondan 100 milyona kadar ETH’ye sahip adreslere deniliyor) olarak adlandırılan adresler, son beş haftada 3.3 milyon ETH’den fazla kripto para dump yaptı. Bu verileri ise on chain piyasa analiz platformu Santiment bir tweet üzerinden paylaştı.

İlgili – Ethereum fiyatı 1,300 dolar ve kritik bir seviyenin üzerine yükseldi: Güncel ETH teknik analizi

Santiment’in paylaştığı aşağıdaki grafik ise balinaların yaptığı coin dump olayını gösteriyor.

Ethereum fiyatında çöküşün 'suçluları' bulundu: 4 milyar dolardan fazla dump

Yukarıdaki grafik şunu gösteriyor. Ethereum balina ve köpek balığı hesaplar birleşerek sadece beş haftada 4.3 milyar dolarlık ETH dump yaptı. Sonuç olarak merkezsiz finans (DeFi) sektörünün kalbi sayılan bu platformun yerel kripto parası mevcut fiyatına kadar geriledi ve hala baskı görüyor.

İlgili – Ünlü milyarderden bir sonraki Bitcoin boğa rallisi açıklaması

Fiyatı kontrol eden balina birikim ve dump olayları

Büyük oyuncuların yüklü miktarlarda coin hareket ettirmesinin fiyata büyük bir etkisi oluyor. Gerçekten de büyük ETH yatırımcıları yüklü satışlar yaparken, Ethereum fiyatı da 10 Eylül’deki 1,773 dolar seviyesinden 17 Ekim’deki 1,310 dolar seviyesine kadar yüzde 26 düşüş yaşadı.

Ethereum fiyatı şu an yüzde 1,310 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 1.87 yükseldi. Ancak önceki haftaya kıyasla yüzde 0.23 oranında bir düşüş var. CoinMarketCap verilerine göre ETH’nin piyasa değeri bugün 160.62 milyar dolar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: