1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum fiyatı önümüzdeki hafta 2,000 doları kırabilir mi?

Ethereum fiyatı önümüzdeki hafta 2,000 doları kırabilir mi?

Ethereum fiyatı önümüzdeki hafta 2,000 doları kırabilir mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum fiyatında önemli olay olan Merge’e sayılı günler kaldı. Bu önemli olay yaklaşırken kripto piyasası pozitif tepkiler veriyor. Böyle bir ortamda ETH fiyatı önümüzdeki hafta 2,000 dolar seviyesini kırabilir mi?


Ethereum fiyatı önümüzdeki hafta 2,000 doları kırabilir mi?

Ethereum fiyatı, Ağustos ayının ikinci yarısında genel piyasadaki düzeltme ile birlikte düşüş yaşamıştı. Ancak lider altcoin 1,400 dolarda destek bulabildi. Sonuçta buradan yeniden yükselmeye başladı. Daha da önemlisi, grafikte oluşan fincan ve kulp formasyonu ile ETH fiyatı kademeli olarak 2,000 doları da kırabilir. Tabii yaklaşan Merge olayı her hangi bir aksaklık yaşamazsa.

Ethereum analizi için kilit noktalar

  • Ethereum fiyat toparlanması 1,800 dolar direncinde durakladı
  • Ethereum Korku ve Açgözlülük Endeksi nötr bölgeye yükseldi ve mevcut değeri %45
  • Ethereum’un gün içi işlem hacmi 12 milyar dolar ve yüzde 12.4’lük düşüşe işaret ediyor

İlgili – Ethereum fiyatının 1,700 doların üzerindeki yeni hedefi: Güncel ETH teknik analizi

Ethereum fiyatı önümüzdeki hafta 2,000 doları kırabilir mi?

Ethereum grafiği Kaynak: Tradingview

Kripto para piyasası ve topluluğu, merakla beklenen Ethereum Merge yaklaşırken pozitif tepkiler veriyor. Bundan dolayı da ETH fiyatı sadece iki haftada yüzde 24.2 oranında yükseldi. Merge yani birleşme olayı ile Ethereum ağının proof of stake (PoS) sisteme geçmesi planlanıyor. Böylece ağın verimliliği de artacak ki sonunda coin fiyatının da yükselmesi bekleniyor.

Buna rağmen Ethereum fiyatı kısa süre önce 1,800 dolar psikolojik direnç seviyesinin kapısını göreceli olarak daha düşük hacimle çaldı. Bu da fiyatta yön değişiminin işaret olabilir. Eğer bu olursa, altcoin fiyatı yeniden 1,550 dolar ve 1,400 dolar destek seviyelerini ziyaret edebilir.

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin ve Ethereum için yükseliş açıklaması ve önemli seviyeler

Ama yine de böyle önemli olaylar sırasından yüksek volatilite yaşanır ki fiyat da kolayca yönünü yukarı çevirebilir. Ayrıca Ethereum kurucularından Vitalik Buterin de bir röportajı sırasında Merge olayının fiyata etkisini göstermesi için altı ya da sekiz haftalık bir süre gerekli olduğunu söylemişti.

Buna ek olarak günlük mum grafiğinde 1,800 doların üzerinde kapanış fincan ve kulp formasyonunun tamamlanmasına ve boğa momentumuna hız katabilir. Böyle bir durumda Ethereum fiyatı yüzde 13 ralli ile 2,000 dolar direncini kırabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: