1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü analistten Bitcoin ve Ethereum için yükseliş açıklaması ve önemli seviyeler

Ünlü analistten Bitcoin ve Ethereum için yükseliş açıklaması ve önemli seviyeler

Ünlü analistten Bitcoin ve Ethereum için yükseliş açıklaması ve önemli seviyeler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü analist ve kripto para trader, Bitcoin ve Ethereum grafiklerine bakarak ikisinin de kısa vadede yeni yükselişler yapabileceğini belirtiyor. Ancak öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlara da dikkat çekiyor.


Ünlü analistten Bitcoin ve Ethereum için yükseliş açıklaması ve dikkat edilecek seviyeler

Popüler bir kripto para analisti, hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) fiyatlarının son kazançlarından sonra daha da yüksek seviyelere çıkabileceklerini söylüyor.

Altcoin Sherpa takma adını kullanan kripto trader ve analist, Twitter’de 182,800 takipçisi ile Bitcoin değerlendirmesini paylaştı. Analiste göre eğer BTC fiyatı 21,700 dolar seviyesine ulaşabilirse yakında yüzde 8 daha yükselebileceğini söylüyor. Şöyle açıklıyor:

“Piyasada sıkışma anı geldi. 21,000 dolarlık alana yükselme. Bence eğer dün ya da geçtiğimiz birkaç günde alım yaptıysanız satarak kazanç almalısınız. Burada bir direnç bölgesi var 4 saat grafiğinde ve 200 üstel hareketli ortalama da burada. Eğer buradan daha da yükseğe giderse bence 23,000 doları görür. Ancak öncesinde 21,700 dolara dokunması gerekiyor.”

İlgili – Bitcoin fiyatı %15 yükselişten sonra kritik dirence ulaştı: Güncel BTC teknik analizi

Ünlü analistten Bitcoin ve Ethereum için yükseliş açıklaması ve önemli seviyeler

Kaynak: Altcoin Sherpa/Twitter

BTC şu an 21,300 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en değerli kripto para, son 24 saatte yüzde 10 oranında yükseldi.

Yine de her şeye rağmen Altcoin Sherpa, BTC’nin çift haneli kazanç yapamayacağını düşünüyor. Bundan dolayı traderlerin tamamen boğa olmaması gerektiğini belirtiyor. Şöyle diyor:

“Adım adım seviye seviye ilerlemeniz gerekiyor. Yüzde 10’dan fazla bir hareket beklemeyin. Kazanç alın ve sabırlı olun. Ben bunun makro planda genel bir dip olduğundan  şüpheliyim.”

Analistin Ethereum değerlendirmesini

Analist aynı zamanda Ethereum grafiğine de bakıyor. Ona göre ETH, Bitcoin’den daha iyi görünüyor. Şöyle açıklıyor:

“Bence bu coin (Ethereum) daha düzgün bir dip yaptı ve piyasa yapısı da düşük zamanlı grafiklerde boğa görünüyor. Eğer zirveleri aşabilirse (kısa vadede çift zirve konusunda dikkatli olun), 2,500 dolara gelebilir.”

İlgili – Ethereum fiyatı kritik 1,700 dolar direncini geçti: Güncel ETH teknik analizi

Ünlü analistten Bitcoin ve Ethereum için yükseliş açıklaması ve önemli seviyeler

Kaynak: Altcoin Shepa/Twitter

Ethereum fiyatı şu an 1,716 dolardan işlem görüyor. 2,500 dolara yükselmesi ise yüzde 45 yükselmesi anlamına geliyor. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para son 24 saatte yüzde 5 oranında yükseldi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: