“Ethereum fiyatı 2022’de neden yükselecek?”

Analistten pump hazırlığında olan 3 kripto para için analiz!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir makro yatırım stratejisti, Ethereum fiyatının 2022’de neden yükseleceğini açıkladı!

Ethereum fiyatı 2022’de yükselir mi?

Ünlü makro yatırım stratejisti Lyn Alden, 2022’de Ethereum (ETH) ‘un yükselişini katalize edebilecek gözden kaçan bir faktörü gün yüzüne çıkardı.

Alden, popüler YouTube kanalı Investing Made Simple’a verdiği yeni bir röportajda, Ethereum fiyatının 2022’de neden yükseleceğini açıkladı.

Ünlü analist, Ethereum 2.0 stake sözleşmelerinde kilitlenen ETH miktarının, en büyük altcoin için yükseliş göstergesi olduğuna inanıyor.

"Ethereum fiyatı 2022'de neden yükselecek?"

“Dikkatimi çeken şey Ethereum kilitleme sözleşmesi. Beacon Chain’i yaklaşık bir yıl önce başlattılar ve staking sözleşmesini yapıyorlar ve bu tek yönlü. Tokenleri kilitlediğinizde, bu tokenler bir şeyler değişene veya birleştirme gerçekleşene kadar orada kalacak. Bitcoin’in borsalardan oldukça hızlı bir şekilde çıkışı da dikkatimi çekiyor ancak Ethereum’un borsalardan biraz daha hızlı çıkması, kısmen bu sözleşmeler sayesinde oluyor.

Esasen, likit olmayan bir arz formuna sahipsiniz ve böyle devam ettiği sürece, bu oldukça güçlü bir yükseliş parametresidir. Anlatmaya çalıştığım şey; bu sözleşmede 8 milyondan fazla ETH var. Hatta 9 milyona yaklaşıyor olabiliriz, çünkü birkaç haftadır kontrol etmedim. Ve genel olarak bu bir yükseliş katalizörü.”

Ethereum blockchain analiz platformu Etherscan’ın verilerine göre; kripto yatırımcıları şu ana kadar akıllı sözleşmede 35.43 milyar dolar değerinde 8.793.458 ETH kilitledi. ETH’lerini akıllı sözleşmeye yatıranlar, Ethereum’un bir sonraki iterasyonun doğrulayıcıları olmak istiyor.

Analiste göre Ethereum fiyatı 2022’de yükselecek. Ancak bununla birlikte, yatırım stratejisti, bu tokenlerin kilidi açıldığında se Ethereum’un bir satış dalgası da görebileceğini belirtiyor.

“Bence tokenlerin kilidi açıldıktan sonra, bu bir likidasyon ile sonuçlanabilir. Bu tokenlerin bazıları oldukça büyük kar marjına sahip ve yatırımcıları da bu karları cebe indirmek isteyebilir. Bu yüzden birleştirmeden sonra daha kuşkucu yaklaşabilirim. İşin garip yanı; çok fazla beklenti oluştuğu için; haberin satıldığı dönemlerden birine daha şahit olabiliriz. Ve belki de bu, bir süreliğine piyasanın soğuması için bir tür katalizör olabilir.”

İlgili: Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Analistin haberin satılmasından kastettiği şey aslında, finans piyasalarında sıkça kullanılan bir deyim: “Buy the rumor, sell the news” yani “söylentiyi satın al, haberi sat”. Peki bu tabir tam olarak ne anlama geliyor?

Şöyle ki; yatırımcılar, şimdi Ethereum’da beklendiği gibi, böyle büyük duyuru dönemlerinde, ‘söylentiyi satın al, haberi sat’ stratejisine göre hareket edebilir. Çünkü beklenti alıcıları piyasaya çeken bir katalizör gibidir ve beklenti arttıkça piyasaya girişler de artar, haber açıklandığında ise kar satışları gerçekleşir.

Analistin söylediği de bundan ibaret. Burada, söylentilerle yatırımcılar piyasaya çekilir ve dev sermaye girişleri ile birlikte büyük fiyat artışları olur. Söylenti zamanlarında alım yapmak için uygun pozisyonlar varken, haberleştiğinde bu pozisyonlar kapanmış olur ve büyük satışlar görülür. 

Ethereum 2.0 staking sözleşmelerinde büyük rekor!

Ethereum 2.0 nedir?

Ethereum 2.0, Ethereum (ETH) protokolünün (PoS) versiyonuna geçişini temsil ediyor. Ve birleştirme (Merge) olarak bahsedilen olay ile ETH 2.0 yükseltmesi, Proof-of-Stake konsensüsüne geçiş dahil olmak üzere, ağa çok sayıda yenilik getirecek. Tüm Ethereum (ETH) ağını birbirine bağlı parçalardan oluşan bir sisteme ayıracak ve blockchainin güvenliğinin temel bir mekanizması olan madenciliği, staking sistemi ile değiştirecek. Daha fazla bilgi için: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 fiyatları nasıl etkileyecek?

Etkinliğin 2022’nin 1. veya 2. çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Bu arada Ethereum 2.0’da minimum stake oranı 32 ETH’dir, bu nedenle bir validatör olmak için stakerların sözleşmelere minimum 32 ETH kilitlemesi gerekiyor.

Yani bir validatör olmak için stakerların, 32 ETH’yi stake etmesi gerekiyor. Nitekim, bu kadar yüksek maliyeti göze alan Ethereum (ETH) destekçileri, mevduat sözleşmesine şu ana kadar yaklaşık 35 milyar dolar yatırdı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
“Ethereum fiyatı 2022’de neden yükselecek?”
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.