fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum EFT beklentisi yeni rekor getirdi! Bu daha başlangıç mı?
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum EFT beklentisi yeni rekor getirdi! Bu daha başlangıç mı?

Ethereum EFT beklentisi yeni rekor getirdi! Bu daha başlangıç mı?
0

2021 yılının 2’nci çeyreğinde en çok tartışılan ve merak edilen konu Bitcoin ETF’lerdi (Bitcoin Borsa Fonu). Şimdi gözler Ethereum ETF’de. Ethereum ETF nedir? Ethereum ETF fiyatları nasıl etkileyecek?


Ethereum ETF nedir? Ethereum ETF fiyatları nasıl etkileyecek?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) nihayet Bitcoin ETF’leri onayladı. Bu onayın ardından Bitcoin, 20 Ekim 2021’de 66,930 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. ETF’ler sayesinde Bitcoin üzerinden çıkarılmış future (vadeli) ürünler, Nasdaq ve New York Borsasında artık listeleniyor.

Bitcoin ETF’lerin onaylanması ile kurumsal firmalar artık Bitcoin’e daha kolay ve güvenli yollarla ulaşabiliyor. Bu sayede Bitcoin meşru ve genel kabul görmüş bir yatırım aracı haline geldi ve gelecek.

SEC’in Bitcoin ETF’leri onaylamasının ardından gözler Ethereum ETF’lerde! ABD merkezli kripto para şirketleri Bitcoin ETF başvurularının kabul edilmesinin ardından Ethereum ETF başvurularını hazırlamaya başladıkları iddia ediliyor.

Bloomberg’den James Seyffart, 2022 yılının ilk çeyreğinde Ethereum ETF’lerin onaylanabileceği ve ABD merkezli menkul kıymetler borsasında Ethereum ETF’lerin satışa çıkacağını iddia etti.

Ethereum fiyatları ile Bitcoin fiyatları arasında güçlü bir korelasyon var. ETF’lerin onaylanması ile 20 Ekim’de Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırdı. Ethereum ise 3 Kasım 2021’de 4,664 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Son günlerde Ethereum ETF’ler konusunda piyasada olumlu bir atmosfer oluştu. Bu gelişmenin üzerine Ethereum, 8 Kasım’da 3 Kasım’daki rekorunu da egale etti ve 4,762 doları gördü.

Şimdi hedef 5,000 dolar! Boğalar 5,000 dolarlık hedeflerine emin adımlarla ilerliyor.

Aşağıdaki grafikte Ethereum fiyatlarındaki değişimleri görüyoruz.

Ethereum ETF

 

Ethereum ETF’lerin onaylanmasından önce önemli şirketlerin Ethereun ETF başvurusu için SEC’in kapısını çalması bile Ethereum fiyatlarına bir ivme kazandırabilir. Ethereum ETF’lerin onaylanması ise Ethereum fiyatlarını daha da öteye taşıyabilir.

Ethereum ETF’lerin onaylanması ile Ethereum Bitcoin’in ardından kurumsal firmaların bilançolarında yer almaya başlayacaktır. Ethereum piyasaları derinleşirken fiyatlar daha istikrarlı hale gelecektir.

Kaynak

İlgili!

Ethereum (ETH) nedir, nereden, nasıl satın alınır ve geleceği nasıl?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.