Ethereum ETF nedir? Ethereum ETF fiyatları nasıl etkileyecek?

Ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021 yılının 2’nci çeyreğinde en çok tartışılan ve merak edilen konu Bitcoin ETF’lerdi (Bitcoin Borsa Fonu). Şimdi gözler Ethereum ETF’de. Ethereum ETF nedir? Ethereum ETF fiyatları nasıl etkileyecek?


Ethereum ETF nedir? Ethereum ETF fiyatları nasıl etkileyecek?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) uzun bir sürenin ardından 2021’in son çeyreğinde Bitcoin ETF’leri onayladı. Bu onayın ardından Bitcoin, 10 Kasım 2021’de 68 bin doları geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı. ETF’ler sayesinde Bitcoin üzerinden çıkarılmış future (vadeli) ürünler, Nasdaq ve New York Borsasında artık listeleniyor.

Bitcoin ETF’lerin onaylanması ile kurumsal firmalar artık Bitcoin’e daha kolay ve güvenli yollarla ulaşabiliyor. Bu sayede Bitcoin meşru ve genel kabul görmüş bir yatırım aracı haline geldi ve gelecek.

SEC’in Bitcoin ETF’leri onaylamasının ardından gözler Ethereum ETF’lerde! ABD merkezli kripto para şirketleri Bitcoin ETF başvurularının kabul edilmesinin ardından Ethereum ETF başvurularını hazırlamaya başladıkları iddia ediliyor.

Bloomberg’den James Seyffart, 2022 yılının ilk yarısında Ethereum ETF’lerin onaylanabileceği ve ABD merkezli menkul kıymetler borsasında Ethereum ETF’lerin satışa çıkacağını iddia etti.

Ethereum fiyatları ile Bitcoin fiyatları arasında güçlü bir korelasyon var. ETF’lerin onaylanması ile 10 Kasım’da Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırdı. Ethereum ise 16 Kasım 2021’de 4,891 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı.

Şimdi hedef 5,000 dolar! Şimdilik Ethereum 3K’lik direnç ile mücadele ediyor. Yeni bir ivme yakalanırsa Ethereum 5K’yı görebilir. Ethereum’un 5K’yı görmesi için dışsal bir etkene ihtiyacı var ve Ethereum ETF’lerin onaylanması 5K’ya giden yolu açabilir.

Aşağıdaki grafikte Ethereum fiyatlarındaki değişimleri görüyoruz.

Ethereum fiyatları

 

Ethereum ETF’lerin onaylanmasından önce önemli şirketlerin Ethereun ETF başvurusu için SEC’in kapısını çalması bile Ethereum fiyatlarına bir ivme kazandırabilir. Ethereum ETF’lerin onaylanması ise Ethereum fiyatlarını daha da öteye taşıyabilir.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik fiyat analizi

Ethereum ETF’lerin onaylanması ile Ethereum Bitcoin’in ardından kurumsal firmaların bilançolarında yer almaya başlayacaktır. Ethereum piyasaları derinleşirken fiyatlar daha istikrarlı hale gelecektir.

Kaynak

İlgili!

Ethereum (ETH) nedir, nereden, nasıl satın alınır ve geleceği nasıl?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum ETF nedir? Ethereum ETF fiyatları nasıl etkileyecek?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.