1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum değer saklama aracına dönüşebilir mi?

Ethereum değer saklama aracına dönüşebilir mi?

Ethereum değer saklama aracına dönüşebilir mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum değer saklama aracına dönüşebilir mi? Bir kripto uzmanına göre bu sorunun cevabı evet. Hatta daha da ileri giderek, ETH’nin üç farklı varlık türünün de özelliklerine sahip olduğunu savunuyor.


Ethereum değer saklama aracına dönüşebilir mi?

2022 yılının ilk yarısında Bitcoin ile birlikte güçlü bir düşüş yaşayan Ethereum bu ayı piyasasında zorlu bir yolculuk yapıyor. İkinci en büyük kripto para son zamanlarda büyük kayıplar kaydetti. Bu arada ETH’nin geleneksel varlık sınıfı ile olan korelasyonu yükseldi.

Bu arada hisse senedi piyasası ayıların büyük baskısı altında. Hisse senetleri piyasası hala can çekişirken, kripto paralar kısa süre önce bir miktar toparlanma kaydetti. Böyle bir ortamda RealT Platform kurucusu ve CEO’su David Hoffman, Ethereum’u “üç özelliği olan varlık” (triple-point asset) olarak nitelendirdi. Yani diğer varlık sınıflarının özelliklerini da gösteren tek varlık.

İlgili – Güncel Ethereum teknik analizi

Hoffman ve Ryan Sean Adams, Podcast Bankless’in sunucuları ve üç özellik taşıyan varlıkları değerlendirdiler. Bu varlıkları diğer varlık türleri ile kıyasladılar. Kripto dışındaki üç varlık sınıfı şöyle: Emtia (Commodity) varlıklar, Değer saklama aracı varlıklar ve Sermaye varlıklar. Sermaye varlıkları, hissedarlar için herhangi bir getiri oluşturan varlıklara deniliyor. Emtia varlıkları ise genellikle “tek kullanımlık” varlıklar olarak adlandırılır ve petrol gibi daha değerli varlık türü. Değer saklama aracı olarak görülen varlıkları özelliği ise daha az bulunması. Bu varlıklar emlak gibi diğer şeyler ile değiştirilebilir.

Ethereum değer saklama aracına dönüşebilir mi? Hoffman, nasıl kullanıldığına bağlı olarak, Ethereum’un bu üç varlık türü gibi davranabildiğini savunuyor. Ona göre eğer ETH stake yapılırsa Sermaye varlığı olur. Tüketildiğinde, tükenebilen emtia varlık sınıfına dönüşür. Ayrınca Ethereum DeFi’de kilitlendiğinde de değer saklama aracı olarak iş görür.

İlgili  – Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025 

Hoffman daha önce de şunları kaydetmişti: “Ethereum, bu üç varlık sınıfının da ötesine geçen ilk varlık. Bu ETH için çok iyi. Para, tanımı gereği esnek olması gereken bir şey. Para, bizim olmasını istediğimiz şey olabilmeli. Ethereum, değerli bir varlığın olması gerektiği gibi bu üç çerçeveye de sığabiliyor.”

Ethereum değer saklama aracına dönüşebilir mi? Bir kripto uzmanına göre bu sorunu cevabı evet. Hatta daha da ileri giderek, ETH’nin üç farklı varlık türünün de özelliklerine sahip olduğunu savunuyor. Ethereum değer saklama aracına dönüşebilir mi? Kaynak: The Defiant

Kaynak