1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum için şok tahmin: “%75’lik bir çöküş daha gelebilir!” 

Ethereum için şok tahmin: “%75’lik bir çöküş daha gelebilir!” 

Ethereum için şok tahmin: “%75’lik bir çöküş daha gelebilir!” 
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto para analisti, ETH için yüzde 75’lik bir çöküşü tetikleyecek gizli bir tehlikeye karşı Ethereum yatırımcılarına uyarıda bulunuyor.

İşte Ethereum’da yüzde 75’lik bir çöküşü tetikleyecek gizli tehlike!

Popüler bir analist, Ethereum yatırımcılarına, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para için dehşet bir çöküşün gelebileceğini söyleyerek ciddi bir uyarıda bulunuyor.

Youtube’da yayınladığı yeni bir piyasa değerlendirmesinde kripto stratejisti Nicholas Merten, takipçilerine Ethereum’un beklenmedik bir çöküş tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu söylüyor. Ve yine bu çöküşün,  ETH’nin 1.22$’lık mevcut fiyatından %75 oranında bir değer kaybı yaşamasına neden olabileceğini ifade ediyor.

“Ethereum için hedef aralığımız 300 ila 500 dolar arasında. Orada uzun süre kalacağını düşünmüyorum. Ancak bunun şöyle bir gerçekle ilgisi var: Ethereum için DeFi ekosisteminde (merkezi olmayan finans) potansiyel olarak gerçekleşebilecek 1,5 milyar doların üzerinde kümülatif tasfiyeden oluşan büyük bir gizli tehlike var.”

İlginizi çekebilir:

Bu arada Merten, Ethereum’daki DeFi protokollerinin tasfiye seviyelerini gösteren bir grafik paylaştı. Kripto analistine göre, ETH belirli bir seviyeye düşerse, bu protokoller büyük bir satış dalgasını tetikleyecek.

 

Ethereum için şok tahmin: "%75’lik bir çöküş daha gelebilir!" 

 

“750 ila 550$ civarında bir seviyeye yaklaşırsa, Ethereum piyasasında arda arda gelecek bir satış baskısının etkisini görmeye başlayacaksınız… Buna ETH açısından bakacak olursak; burada  bizi daha da aşağıya çekecek ve ek satış baskısı oluşturacak bir milyondan fazla ETH’den bahsediyoruz. Bu durumda ETH, 750 ve 550 dolardan 300 dolara hızla düşme riskiyle karşı karşıya kalacak.”

Merten’e göre; ETH için 300$’a doğru bir düşüş, Ethereum’un 2018 kripto ayı piyasası sırasındaki büyük düzeltmesine benzetilebilir.

 

Ethereum için şok tahmin: "%75’lik bir çöküş daha gelebilir!" 

 

“Tarihi tekerrür ederse, makro ortamı hesaba katmadan sadece tekrar aynısını yaşarsak, bu da bizi 300 dolara düşürür.”

İlgili: Ethereum fiyatı yatay seyri kırmaya hazır mı? Güncel ETH teknik analizi

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.