“Bitcoin’e meydan okuyacak kripto para ‘BU’ olacak!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler bir kripto analisti, büyük bir dönüm noktasına ulaşacak altcoinin Bitcoin’e meydan okuyabileceğini söylüyor.

İşte Bitcoin’e meydan okuyacak kripto para!

Youtube’da paylaştığı yeni bir piyasa analizinde, popüler bir kripto analisti, büyük bir dönüm noktasına ulaşması halinde, bu altcoinin Bitcoin hakimiyetine meydan okuyabileceğini söylüyor.

 

Popüler bir kripto analisti, büyük bir dönüm noktasına ulaşacak altcoinin Bitcoin'e meydan okuyabileceğini söylüyor.

 

InvestAnswers‘ın sunucusu, takipçilerine ilk kez bir milyar kullanıcıyı bir araya getirecek olan blok zincirinin Bitcoin’e meydan okuyabileceğini ve hatta piyasaya hakim olacağını aktardı.

Analist bu yorumu yaparken; bir ağın değerinin, kullanıcı sayısının karesiyle doğrudan orantılı olduğunu ortaya koyan Metcalfe Yasasına dayanan matematiksel bir metodoloji kullanıyor.

“Her şey Metcalfe Yasasına ve benimsenmeye dayanıyor. Yani geliştirme ne kadar hızlı olursa, o kadar fazla değer yaratılır. Ve ne kadar çok değer yaratılırsa, o kadar çok kullanıcıya ulaşılır. Ve ne kadar çok kullanıcı olursa, asıl zincirin değeri o kadar artar.”

İlginizi çekebilir:


 

"Bitcoin’e meydan okuyacak kripto para 'BU' olacak!"

 

Analiste göre; altcoin blok zincirlerinde, Bitcoin’den daha fazla yenilik oluyor. Ki bu da daha fazla kullanıcı ile birlikte, ağın değerinin artmasını sağlıyor:

“Diğer blok zincirlerindeki geliştiricilerin sayısı Bitcoin’den çok daha fazla. Bu nedenle, bir sürü farklı şey yapmak için sadece değer deposu olmanın ve ödemelerin ötesinde diğer zincirlere daha fazla değer inşa edilebileceğine inanıyorum. Ve bu, daha fazla kullanıcı çekecek. Böylece blok zincirinin değerini artıracak çok daha büyük bir ağ etkisi yaratacak. Kilit nokta budur.”

Ayrıca analist, bir milyar kullanıcıya ulaşmanın kripto ekosisteminde hakimiyet elde etme hedefi olduğunu söylüyor. Esasen Solana (SOL)’nın, ilk piyasaya sürüldüğünde belirlediği hedef de buydu. 

“Artık kazanan birinci katman veya kazanan blok zinciri, bir milyar kullanıcıya ilk ulaşan olacak. Bir süredir bundan bahsediyorum. Pekçok blockchain lideri de aynı şeyi anlatmaya başlıyor. Bu her zaman Solana’nın öncelikli hedefi oldu. Şimdi Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin de bir milyar kullanıcıdan bahsediyor.

Yani yarış devam ediyor. Bir milyar kullanıcıya önce hangi zincir ulaşacak? Ve işte bu. Bir milyar kullanıcılı bir cüzdanı olan zincir yarışı kazanır. Bu nedenle, portföyünüzde biraz altcoin olması gerektiğini savunabilirsiniz.”

İlginizi çekebilir:

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
“Bitcoin’e meydan okuyacak kripto para ‘BU’ olacak!”
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.