fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriETC Haberleri
  3. Ethereum Classic teknik analizi: ETC’de inanılmaz uyanış

Ethereum Classic teknik analizi: ETC’de inanılmaz uyanış

Ethereum Classic teknik analizi: ETC’de inanılmaz uyanış
0
“koinmedya_mxc”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum Classic (ETC) fiyatında bir haftada yüzde 400’lük inanılmaz bir yükseliş yaşandı. ETC uzun aradan sonra uyanış gösteriyor. Kripto para için önemli işlem seviyelerine bakalım.


Ethereum Classic (ETC) fiyatında ATH patlaması

Ethereum Classic sonunda 3 yıllık uykudan uyandı ve 180 dolar zirveye kadar yükseldi. ETC’deki ani yükseliş tam da kardeş kripto para Ethereum’un 2021 yılının başından bu yana kaydettiği yaklaşık yüzde 2000’lik değer artışının yaşandığı bir ortamda geldi. Ancak ETC rallisi sona yaklaşıyor olabilir. Çünkü grafikte ATH değerini kaydeden günlük mum büyük bir ayı gölge ile kapanış yaptı.

ETC grafiğindeki bu parabolik hareketten sonra birçok yeni destek ve direnç seviyeleri oluştu. Şimdilik Ethereum Classic’de dikkat edilmesi gereken önemli bölge 130 dolarda. Bu bölge, günlük grafikte son önemli direnç bölgesiydi. Eğer ETC bu direnci yukarı yönlü kırar ve üzerinde kalmayı başarırsa ATH değerini deneyebilir.

Ethereum Classic teknik analizi: ETC’de inanılmaz uyanışEthereum Classic teknik analizi 1 günlük grafik – Kaynak: TradingView

İlgili – Ethereum ETC Classic nedir, nasıl ortaya çıktı, ETH’den farkı ne?

“koinmedya_biswap”

Yükselişe rağmen güçsüzlük işareti

ETC fiyatı için başlıca destek 11 dolarda. Eğer fiyat bu seviyeyi koruyamazsa, ETC bu sefer daha düşük seviyelerdeki destek 96 dolara doğru yol alır. Bu seviyede de tutunamazsa 79 dolar desteği var. Fiyatı Nisan ayının sonundan bu yana 5 MA tutuyor. Fiyat mumları günlük grafikte bu hareketli ortalamanın (MA) altına kırılma yaparsa satış dalgasını tetikleyebilir. Yakın zaman için muhtemel senaryo da bu.

RSI indikatörüne bakarsak, gücün yaklaşık 10 gündür aşırı alımda olduğu sonucuna varabiliriz. Bu sağlıklı değil ve fiyatın ateşini düşürmesine ihtiyaç olduğunun bir işareti. Stochastic RSI da benzer bir durum anlatıyor. Burada da gücün zirvelerden düşüşü görünüyor.

ETC gün içi seviyeleri

Spot fiyat: 125 dolar
Trend: Boğa
Volatilite: Yüksek
Destek: 109 dolar
Direnç: 130 dolar

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

“koinmedya_biswap”