fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriETC Haberleri
  3. Ethereum Classic teknik analizi: ETC fiyatında boğaların hedefi yüzde 22 yükseliş

Ethereum Classic teknik analizi: ETC fiyatında boğaların hedefi yüzde 22 yükseliş

Ethereum Classic teknik analizi: ETC fiyatında boğaların hedefi yüzde 22 yükseliş
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum Classic (ETC) fiyatı Mayıs çöküşünün izlerini silmeye çalışıyor. Kripto paranın daha fazla yükselme potansiyeli var. ETC/USD paritesi için muhtemel boğa senaryo ve kritik seviyelere bakalım.


Ethereum Classic teknik analizi: ETC fiyatı ne olur?

Ethereum Classic (ETC) kısa bir ralliden sonra düşüyor. Çünkü kripto para kritik bir direnç seviyesini geçemedi. Boğa momentumunun eksikliği düşüş salınımını tetikledi. Şimdi ETC yeniden pivot noktaya yaklaşıyor. Burası önemli bir dönüm noktası olabilir.

Ethereum Classic fiyatında higher high beklentisi

Ethereum Classic fiyatı 15 Ağustos’ta 77.33 dolardan sıçrayarak zirve kaydetmiş ve ondan sonra da yaklaşık olarak yüzde 24 düştü. Ancak bu düşüşün izleri neredeyse silinmek üzere çünkü neredeyse düşüş kadar bir yükseliş var ve kripto para 77.33 dolara yaklaşıyor. Bu seviyenin üzerinde kararlı bir kapanış “higher high” oluşturarak yeni bir yükseliş trendi başlatabilir.

Kısa vadeli ETC fiyat tahmini

Böyle bir durumda ETC fiyatı 83.48 dolarda dirençle karşı karşıya olacak. Burası ilk engel. Bu engeli aşması durumunda Ethereum Classic bu sefer 19 Mayıs’ın mum açılışı olan 88.45 doları test edecek. Eğer alıcılar bu seviyenin üzerinde bir kapanış yapabilirse, bu 19 Mayıs çöküşünden tamamen toparlanma demek olacak. Bu aynı zamanda mevcut seviyeden yüzde 22 yükseliş de demek.

Her ne kadar daha fazla yükselme imkanı da olsa, boğalar 88.45 doları gördükten sonra yatırımcılar geri çekilme beklemeli.

İlgili – İşte, kıdemli Bloomberg analistine göre Bitcoin ve Ethereum’un yeni boğa hedefi

Ethereum Classic teknik analizi: ETC fiyatında boğaların hedefi yüzde 22 yükseliş

ETC/USDT 1 gün grafiği

Eğer alıcılar 15 Ağustos’un zirvesi olan 77.33 doları geçemezse, burada bir zayıflık olduğunun işareti olur. Bu durumda yatırımcılar Ethereum Classic fiyatının 70.23 dolar destek tabanına çekilmesini bekleyebilir. Bunun da kırılması durumunda 62.05 dolara itilir.

62.05 dolar talep bölgesinin kırılması ise “lower low” oluşturur ve boğa tezini geçersiz yapar.

Kaynak

İlgili – Ethereum ETC Classic nedir, nasıl ortaya çıktı, ETH’den farkı ne?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.