1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriETC Haberleri
  3. Ethereum Classic teknik analizi: ETC fiyatı destek ve direnç seviyeleri

Ethereum Classic teknik analizi: ETC fiyatı destek ve direnç seviyeleri

Ethereum Classic teknik analizi: ETC fiyatı destek ve direnç seviyeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum Classic (ETC) fiyatı geçen ayki formasyondan kırılma yaparak son bir haftada yükseldi. Ancak teknik veriler momentumun güç eksikliğine işaret ediyor. Bundan dolayı yüzde 10-15 oranında düşüş gelebilir. ETC/USD paritesi için kritik destek ve direnç seviyelerine bakalım.


Ethereum Classic teknik analizi: ETC fiyatı ne olur?

Ethereum Classic (ETC) fiyatı 21 Eylül’de başlayan 10 günlük konsolidasyondan sonra düzgün bir yükseliş hareketi yaşadı. Buna rağmen öyle görünüyor ki yükselişin bir sorunu var ve teknik veriler de ETC’nin yakında geri çekilebileceğine işaret ediyor.

Ethereum Classic fiyatında geri çekilme beklentisi

Ethereum Classic fiyatı 29 Eylül’den 6 Ekim’e kadar yüzde 25 yükseldi. Bu yükselişe ise 6 Eylül’den bu yana oluşan düşen takoz formasyonu güç verdi. Sonuç olara bu formasyondan yaşanan boğa kırılma sonucu yükseliş geldi.

Yükselişten sonra hedefine ulaşan ETC, 2 – 6 Ekim tarihleri arasında “higher high” hareketler oluşturmaya başladı. RSI indikatörü ise bu arada “lower low” oluşturdu. Bu da ayı sapmasının yükselişine ortam sağladı. Bu teknik formasyon, momentumun son fiyat yükselişini desteklemediğini gösteriyor. Bundan dolayı yatırımcılar aşağı yönlü salınım beklemeli.

Buna ek olarak hem 16 Eylül hem de 6 Ekim’de Ethereum Classic fiyatı lower high yaparken, RSI ise aynı tarihlerde higher high oluşturdu. Sonuç olarak gizli ayı sapması geldi. Bu formasyon da ETC’nin düzeltme yapmak üzere olduğunu gösteriyor.

Ethereum Classic yatırımcıları mevcut seviyeden yüzde 10 düşüşle 48.12 dolardaki destek tabanına gitmesini bekleyebilir. Düşüşün 48.12 dolar ile 44.76 dolar aralığında olan destek bölgesini de kırarak kaybın boyutlarını yüzde 15 çekmesi ihtimali de var.

Ethereum Classic teknik analizi: ETC fiyatı destek ve direnç seviyeleri

ETC/USDT 4 saat grafiği

Her ne kadar durum Ethereum Classic için ayı görünse de yatırımcılar ETC’de ani alım baskısına dikkat etmeli. Bu durumda RSI da yükselerek kısa vadeli ayı görünümünü soru işareti altında bırakabilir.

Ama eğer Ethereum Classic fiyatı 4 saat grafiğinde 60.08 dolardaki 16 Eylül’ün zirvesinin üzerinde kararlı bir kapanış yapabilirse bu ayı tezini tamamen geçersiz kılar.

Kaynak

İlgili – Ethereum ETC Classic nedir, nasıl ortaya çıktı, ETH’den farkı ne?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.