1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriETC Haberleri
  3. Ethereum Classic (ETC) teknik analiz ve fiyat tahmini

Ethereum Classic (ETC) teknik analiz ve fiyat tahmini

Ethereum Classic (ETC) teknik analiz ve fiyat tahmini
0
koinmedya_telegram

Bu yazımızda Ethereum Classic ETC fiyat analizi yapmaya çalışacağız. Ethereum Classic ETC fiyat analizi yapmadan önce bazı noktalara bakmakta fayda var.


Anahtar Noktalar:

  • Ethereum Classic fiyatı ABD doları karşısında adeta roket gibi fırlayarak 16.00 dolar ve 18.00 dolar dolar direnç seviyelerini kırdı
  • ETC/USD paritesinin Kraken verilerine göre saatlik grafiğinde 18.20 dolarlık destek hattı ile oluşan büyük bir yükseliş trendi var.
  • Parite birkaç noktayı düzeltebilir. Ancak dip seviye 18.40 dolar ve 18.20 dolar seviyelerinin yakınında kalmaya devam ediyor.

Ethereum Classic ETC fiyat analizi yaptığımızda görüyoruz ki ETC, ABD doları ve Bitcoin karşısında değer kazandı. ETC/USD paritesi 18.00 dolar seviyesinden yükseliş eğilimi gösteriyor.

Ethereum Classic ETC ile ilgili daha fazla haber için lütfen tıklayınız.

Ethereum Classic ETC Fiyat Analizi 

ETC fiyatı ABD doları karşısında 14.50 dolar seviyesine yakın güçlü bir destek hattı oluşturdu. ETC/USD paritesi Coinbase listesinden sonra 15.00 doların üzerinde bir yükseliş ivmesi kazandı. Daha sonra fiyat daha yükseğe fırladı ve 16.00 dolar,17.00 dolar ve 18.00 dolar gibi bir çok direnci kırdı. Ayrıca 20.00 dolar seviyesinde de bir kırılma oldu ve 21.02 dolar gibi yüksek bir rakam görüldü.

Daha sonra fiyat düzeltilmiş ve 20.00 dolar seviyesinin altında işlem görmüştür. Son dalganın %23.6 Fib düzeltme seviyesi altında 15.78 dolardan 21.02 dolara kadar bir kırılma yaşandı. Ancak 18.00 seviyesinin üzerinde negatif yönde çok sayıda destek var. Daha da önemlisi ETC/USD paritesinin saatlik tablosunda 18.20 dolarlık destekle oluşan büyük bir yükseliş trendi hattı var. Trend çizgisi desteği son dalganın %50 Fib düzeltme seviyesi ile 15.78 dolardan 21.02 dolara yükseldi. Bu nedenle fiyat şu anki seviyelerden daha düşükse teklifleri 18.40 ve 18.20 dolar seviyelerinin yakınında bulabilir.

“daisyturkiye”

Ethereum Classic ETC fiyat analizi

Ethereum Classic ETC fiyat analizi için grafiği incelediğimizde; ETC fiyatının 18.00 dolar üzerindeki bir yükseliş bölgesinde yerleştirildiğini görüyoruz. Mevcut düzeltme bittiğinde 20.00 dolar seviyesi aşmak için başka bir girişimde bulunabilir. 20.00 Dolar seviyesinin üzerindeki bir sonraki direnişler 21.00 dolar ve 21.80 dolar seviyelerinin yakınında oturuyor.

Saatlik MACD – ETC/USD için MACD, boğa bölgesinde güzel bir şekilde yerleştirilmiştir.

Saatlik RSI – ETC/USD için RSI, 50 seviyenin oldukça üzerindedir.

Büyük Destek Seviyesi – 18.20 Dolar

“daisyturkiye”

Büyük Direnç Seviyesi – 20,00 Dolar

Bu yazımızda Ethereum Classic ETC fiyat analizi yapmaya çalıştık. Ethereum Classic göstermiş olduğu bu yükselişi devam ettirebilecek mi bekleyip göreceğiz.

Ethereum Classic ETC ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Kripto para ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.