fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum Altair güncellemesi ETF fiyatını nasıl etkileyecek?

Ethereum Altair güncellemesi ETF fiyatını nasıl etkileyecek?

Ethereum Altair güncellemesi  ETF fiyatını nasıl etkileyecek?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain on-chain analiz şirketi IntoTheBlock, yeni Ethereum güncellemesi Altair’i değerlendirdi.

Ethereum Altair yatırımcılara ne getiriyor?

IntoTheBlock araştırma birimi başkanı Lucas Outomuro, Ethereum 2.0‘a geçiş aşamasında, 27 Ekim’de hayata geçen Ethereum Altair güncellemesini değerlendirdi.

Altair, Ethereum’un Proof-of-Stake sistemine geçişte ETH ihracını azaltarak, temel işlevi görecek.

Outomuro Altair ile ilgili şunları söylüyor:

 

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

Ethereum, merkezi olmayan uygulamalar için sürekli gelişen bir altyapıdır. Sayısız kullanım örneği talebi arttıkça, Ethereum daha güvenli, ölçeklenebilir ve çevre dostu bir ağ olma yolunda ilerliyor.

Altair güncellemesi sayesinde, Ethereum bu vizyonun temelini oluşturarak Proof-of-Work chain ve Beacon Chain birleşmesini sağlayacak. Son olarak, bu durum Ethereum’u deflasyonist hale getirerek, ETH sahiplerine ve stakerlara daha fazla gelir elde etme imkanı verecektir.

 

Ethereum

 

Altair ETH fiyatını yükseltir mi?

 

Outumuro, Altair’i uyguladıktan sonra ETH ihracının %90 oranında düşmesinin beklendiğinin de altını çiziyor, bu da muazzam arz baskısı yaratacak ve tokenlar dolaşımdan düştükçe ETH’nin fiyatını yükseltecek.

 

Birleşmenin ardından, ETH ihracının 120 milyon civarında bir arz zirvesi ve bundan sonra yavaş bir şekilde %90 oranında düşmesi bekleniyor. Bu, temel işlem ücreti uygulamasını getiren ve Ethereum blok zinciri daha fazla kullanıldıkça Ether’i dolaşımdan etkili bir şekilde kaldıran EIP-1559 ile bağlantılı.

Ether’e geçişin deflasyonist hale gelmesi, talep arttıkça arzı azalacağı için yukarı yönlü fiyat baskısı yaratması bekleniyor.

Altair’in piyasaya sürülmesiyle, Ethereum 2.0’a tam geçiş bir adım daha yakın. Ethereum geliştiricilerinin hedefi ise 2022’nin 2. çeyreği.

Canlı ETH fiyatı: $ 2,431.86

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

İlgili: Ethereum (ETH) güncel yorum, fiyat tahmini, ETH fiyat analiz

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.