BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ethereum 2.0 sözleşmesi yeni bir rekor daha kırdı!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ethereum 2.0 sözleşmesi yeni bir rekor daha kırdı!

Ethereum 2.0 sözleşmesi yeni bir rekor daha kırdı!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum ağında başlatılan yükseltmenin ardından, ETH 2.0 sözleşmesi kapsamında kilitlenen ETH’lerin değeri rekor bir seviyeye ulaştı! 

Ethereum 2.0 sözleşmesi rekorlara koşuyor!

Ethereum ağında başlatılan yükseltmenin ardından, Ethereum 2.0 sözleşmesine yatırılan tokenlerin değeri rekor bir seviyeye ulaştı.

Ethereum 2.0 Staking sözleşmelerine yatırılan fonların değeri 20 milyar doları aşarken, sözleşmeler kapsamında kilitli bulunan ETH sayısı 6.60 milyona yükseldi.

2.0’da stake edilen ETH miktarı 6.60 milyon ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Etherscan.com tarafından paylaşılan verilere göre, ETH 2.0 mevduat sözleşmesi kapsamında stake edilen ETH’lerin toplam değeri 20,7 milyar dolara ulaştı. Ayrıca, stake edilen coin sayısı da 6.60 milyon ile rekor seviyede.

Son yedi gün içinde %20’nin üzerinde kazanç elde eden Ethereum, yazımızın yayına hazırlandığı sırada 3.115 dolardan işlem görüyor.

Ethereum ağında güncellemeler sonrası neler olacak?

Staking sözleşmesinin başlatılmasından bu yana net bir şekilde büyüyen bir trend var. Blockchain analiz firması, (9 Ağustos 2021), stake edilen toplam ETH değerinin yaklaşık 20.7 milyar dolar olduğunu bildirdi. Esasen bu kadar yüksek oranda fonun yeni sözleşmeler kapsamında kilitlenmesi, yükseltmenin arkasında büyük bir desteğin olduğunu gösteriyor.

Son aylarda, Ethereum ağı, geniş çapta bir benimsenmeye tanık oldu. Aynı zamanda, ağ, aralarında ETH 2.0 kapsamında konsensüs değişikliği getirecek olan yükseltmeleri hayata geçirdi.

Son olarak ağ, Londra hard forku ile birlikte, yükseltmeye geçişi hızlandırdı. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’e göre, enerji açısından verimli bir ekosistem kurmak için bu hard fork gerekliydi:

“Londra yükseltmesi, Ethereum ekosisteminin önemli ve büyük değişiklikler yapabileceğinin kanıtıdır.”

Ethereum 2.0, Aralık 2020’de Beacon Chain’in başlatılmasının ardından resmi olarak faaliyet göstermeye başladı. ETH topluluğu, ağ yükseltmesine tam destek verdi ve sadece bir haftada 1 milyondan fazla ETH stake etti.

Özellikle bu yükseltme, Ethereum’un madencilik gelirini önemli ölçüde ortadan kaldıracak. Ancak yakın tarihli bir araştırma, Ethereum madencilerinin hala kayda değer miktarlarda kazanç elde ettiğini gösteriyor.

Ethereum 2.0 sözleşmesi yeni bir rekor daha kırdı!

Örneğin, en büyük beş Ethereum madencilik havuzu, toplamda ödül olarak 77.450 ETH kazandı ve 27 Temmuz ile 2 Ağustos arasında, 29.021 blok kazıldı ve ödül oranı 192.69 milyon doların üzerine çıktı.

Ethereum 2.0 sözleşmesi nedir?

Ethereum 2.0, Ethereum (ETH) protokolünün (PoS) versiyonudur. Tüm Ethereum (ETH) ağını birbirine bağlı parçalardan oluşan bir sisteme ayıracak ve blockchainin güvenliğinin temel bir mekanizması olan madenciliği staking sistemi ile değiştirecek.

ETH 2.0 yükseltmesi, Proof-of-Stake konsensüsüne geçiş dahil olmak üzere, ağa çok sayıda yenilik getirecek. ETH 2.02’a tamamen geçildikten sonra, ağın saniyede 100.000 işlem gerçekleştirmesi bekleniyor.

Ethereum 2.0’da minimum stake oranı 32 ETH’dir, bu nedenle bir validatör olmak için stakerların sözleşmelere minimum 32 ETH kilitlemesi gerekiyor.
Yani bir validatör olmak için stakerların, 32 ETH’yi stake etmesi gerekiyor. Nitekim, bu kadar yüksek maliyeti göze alan Ethereum (ETH) destekçileri, mevduat sözleşmesine 20 milyar dolar yatırdı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.