okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.03%
Bitcoin
68.417,57 USDT
eth
ETH
0.06%
Ethereum
3.847,16 USDT
bch
BCH
0.03%
Bitcoin Cash
470,54 USDT
xrp
XRP
0.13%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.06%
Litecoin
83,48 USDT
bnb
BNB
0.09%
Binance Coin
602,20 USDT
sol
SOL
0.1%
Solana
168,86 USDT
avax
AVAX
-0.1%
Avalanche
36,98 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.08%
Poladot
7,38 USDT
doge
DOGE
0.21%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.25%
Shiba Inu
0,00 USDT

Eski CEO, FTX çökmeden aylar önce cebini parayla doldurmuş: İşte, aldığı dev meblağ

FTX
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çöken kripto para borsası FTX’i iflasa götüren sebepler tek tek ortaya çıkıyor. En dikkat çekeni eski CEO Sam Bankman-Fried’ın çöküşten aylar önce borsadan yüz milyonlarca dolarlık nakit ödemeler alması. Mahkeme dosyalarında yer alan olayın ayrıntılarına bakalım.

Sam Bankman-Fried, FTX çökmeden aylar önce cebini parayla doldurmuş: İşte, aldığı dev meblağ

Çöken kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in iflastan önce cebini aylarca parayla doldurduğu ortaya çıktı. Sam Bankman-Fried’in iflas öncesi aylarda FTX’ten bir milyar dolara çok yaklaşan bir miktarda nakit ödemeler aldığı ortaya çıktı.

Son ortaya çıkan bir mahkeme dosyasına göre, Bankman-Fried, FTX’den Ocak 2022’den Ekim 2022’ye kadar, yani borsa çökmeden bir ay önceye kadar, milyonlarca dolar nakit ödeme almaya devam etmiş. Belgeler ayrıca, eski FTX CEO’sunun iki ayrı vesileyle 200 milyon dolar nakit ödeme aldığını da ortaya koyuyor.

İlgili – Kripto milyarder ve eski FTX CEO’suna mahkemeden şok karar

Bankman-Fried, toplamda dokuz aylık bir süre içinde FTX’den 905 milyon dolardan fazla para toplamış.

Bankman-Fried, şu anda yargılanmayı bekliyor ve yatırımcıları dolandırmak ve FTX’nin geçen yılki çöküşüyle ​​ilgili milyarlarca dolarlık müşteri fonunu kötüye kullanmakla suçlanıyor. Mahkum edilirse, onlarca yıl hapis cezasına çarptırılabilir.

Kripto topluluğunu kızdıran karar! - FTX kurucusu, kefaletle kurtuluyor!

FTX’nin kurucusu, şimdi feshedilmiş FTX imparatorluğunun eski yöneticisi olan tek kişi değil.

Mahkeme belgeleri, FTX’nin ticaret kolu Alameda Research’ün eski eş CEO’su Sam Trabucco’nun yatını parasını ödemek için FTX’ten 2,5 milyon dolar çektiğini de gösteriyor. İşlem, Trabucco’nun şirketten ayrılmasından altı aydan daha az bir süre önce gerçekleşmiş görünüyor.

İlgili – Türk kripto para yatırımcıları %80 yükselen bu coine akın etti

Öte yandan, Alameda’nın eski bir eş CEO’su olan Caroline Ellison’un da Eylül 2022’de 3,5 milyon dolar nakit ödeme aldığı da ortaya çıktı.

Başka bir deyişle, iflas eden kripto borsasından milyonlarca dolar nakit ödeme alan eski FTX yöneticileri arasında Gary Wang, Ryan Salame, Nishad Singh ve Jonathan Cheesman da var. Kısacası bu yöneticileri FTX’in parasını çeke çeke iflasa sürüklemişler. Böylece müşteri paralarını kötüye kullandıkları yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.