1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dev Bitcoin balinaları son 2 haftada boş durmadı: İşte, sürpriz BTC verileri

Dev Bitcoin balinaları son 2 haftada boş durmadı: İşte, sürpriz BTC verileri

Dev Bitcoin balinaları son 2 haftada boş durmadı: İşte, sürpriz BTC verileri
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası son 2 haftada düşüş yaşarken, dev Bitcoin balinaları da ne yapacaklarını iyi bildiklerini gösterdiler. IntoTheBlock’ın paylaştığı yeni verilerin ayrıntılarına bakalım.

Dev Bitcoin balinaları son 2 haftada boş durmadı: İşte, sürpriz BTC verileri

Yeni veriler şunu gösteriyor. Balina olarak adlandırılan derin ceplere sahip Bitcoin (BTC) sahipleri aniden milyar dolar değerinin üzerinde birikim yaptı. Hem de sadece iki haftalık kısa bir sürede.

Balina hareketleri kripto para piyasasında önemli bir yere sahip. Bitcoin balinalarının ani hareketleri çoğu zaman fiyatta belirleyici oluyor. Yaptıkları satışları fiyatın düşmesine yol açarken, birikim yapmaları da fiyata pozitif yansıyor.

İlgili – Bitcoin 2021 boğa piyasası çöküşünü tekrar eder mi? Ünlü analist açıkladı

Piyasa analiz şirketi IntoTheBlock, dev balinaların Ağustos ayının ortasından bu yana yüklü miktarda Bitcoin satın aldığı bilgisini paylaşıyor. Açıklamada şöyle deniliyor:

“Bitcoin arzının yüzde 0,1’i ya da daha fazlasına sahip adresler, son iki haftada bakiyelerine 1,5 milyar dolardan fazla BTC ekledi.”

İlgili – Beklenen Bitcoin boğa rallisi hayal mi oldu? Ünlü analistten şok açıklama

Dev Bitcoin balinaları son 2 haftada boş durmadı: İşte, sürpriz BTC verileri

Kaynak: IntoTheBlock/X

Buna ek başka önemli veriler de var. Blockchain hareketlerini izleyen şirket Glassnode’un paylaştığı verilere göre, son üç yılda 10 BTC ya da daha fazlasına sahip yatırımcı sayısı yükselerek 150.000’e ulaştı. Şöyle diyor:

“10+ coine sahip Bitcoin adresi sayısı 157.324 ile 3 yılın zirvesine çıktı.”

Bitcoin şu an 26.000 doları bölgesinin hemen altında işlem görüyor ve son 24 saatte bir miktar geriledi. BTC fiyatı son zamanlarda satış baskısı yaşıyor ve kritik seviyeleri kaybetti. BTC fiyatında yaşananların ayrıntıları için bakınız:

İlgili – Bitcoin fiyatı 26.000 dolardan vazgeçmedi ama… Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

Etiketler: