1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin 2021 boğa piyasası çöküşünü tekrar eder mi? Ünlü analist açıkladı

Bitcoin 2021 boğa piyasası çöküşünü tekrar eder mi? Ünlü analist açıkladı

Bitcoin 2021 boğa piyasası çöküşünü tekrar eder mi? Ünlü analist açıkladı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler kripto para analisti, Bitcoin fiyatı ile ilgili yatırımcılara yeni bir uyarı yaptı. Analiste göre BTC fiyatı 2021 boğa piyasası çöküşünü tekrar etmenin eşiğine geldi. Açıklamanın ayrıntılarına bakalım.

Bitcoin 2021 boğa piyasası çöküşünü tekrar eder mi? Ünlü analist açıkladı

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir analist, Bitcoin (BTC) fiyatının ayı bir formasyon oluşturduğunu söylüyor. Benzer bir formasyon tam da 2021 sonunda fiyat çöküşü yaşanmadan önce görülmüştü.

Rekt Capital takma adını kullanan bir analist, sosyal medya platformu X’de 350.800 takipçisine yaptığı açıklamada, Bitcoin’in ayı çift zirve formasyonundan aşağı yönlü kırılma yapmak üzere olduğunu söylüyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında 26.000 dolar mücadelesi: Güncel BTC teknik analizi

Kripto para analistine göre, burada yüksek hacimli bir satış dalgası görülecek ki sonunda da bahsettiği kırılma gelecek. Şöyle açıklıyor:

“BTC, çift zirve formasyonunu doğrulamanın son aşamasında.

Satış baskısı ile yaşanacak kırılma ve 26.000 doların ikna edici bir şekilde kırılması ile bu seviye yeni bir dirence dönüşecek ve formasyondan aşağı yönlü kırılmayı doğrulayacak.”

Bitcoin 2021 boğa piyasası çöküşünü tekrar eder mi? Ünlü analist açıkladı

Kaynak: Rekt Capital/X

Analist Rekt Capital, Bitcoin fiyatının 2021 yılı sonundaki fiyat hareketlerini tekrar ettiğini söylüyor. Söz konusu dönemde BTC boğa piyasasının bu formasyonla sona erdirmişti. Oluşan çift zirve formasyonu aşağı yönlü kırılma ile bitimişti. Bu da şimdiye kadar devam eden düşüş trendi ve ayı piyasasının temellerini ve başlangıcı oluşturmuştu.

Analist, 2021’de çift zirveden sonra Bitcoin fiyatının üçüncü ama daha düşük seviyede bir zirve oluşturduğunu ifade ediyor. Şimdi de benzer bir durum oluştuğuna dikkat çekiyor.

İlgili – Bitcoin’in 26.000 doların altına sarkmasının piyasaya ağır bilançosu ve sebebi

Rekt Capital, bu benzerliğin sadece fiyatta olmadığını da vurguluyor. Kripto para analisti, kilit hareketli ortalamaların şu an tıpkı 2021’de olduğu gibi BTC’nin önüne direnç olarak çıktıklarını ifade ediyor. Bahsettiği hareketli ortalamalar 27.000 dolar – 28.000 dolar civarında.

Son olarak analist beklediği seviyeden bahsediyor. Ona göre Bitcoin fiyatı ilk önce yeni bir kısa süreli sıçrama yapabilir. Ardından ise 20.000 dolar bölgesine yönelir.

Kaynak

Etiketler: