Enjin Coin’e (ENJ) son 1 ayda %800’lük prim artışını getiren faktörler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Enjin Coin’in (ENJ) son dönemde gösterdiği başarıyı ne Bitcoin ne de başka bir hisse senedi gösteriyor. Enjin Coin başarısının ardındaki faktörler neler?.

Enjin Coin’e (ENJ) son 1 ayda %800’lük prim artışını getiren faktörler

Bitcoin ve kripto paralar oldukça dinamik ve ARGE’ye (Araştırma ve Geliştirme) açık piyasalar. Bu piyasa yeni ürünlerle ve teknolojilerle sürekli inovasyonu kovalıyor. PoS (Proof of Staking), DeFi (merkezsiz finans), DeX (merkezsiz borsa), akıllı sözleşmeler ve NFT (non fungible tokens) piyasaya yeni tanıtılan teknolojik ürünlerin ve gelişmelerin sadece bazılarına örnek olarak verilebilir.

Lütfen Bkz: Enjin Coin nedir

Enjin Coin’in (ENF) kurucusu Witek Radomski oldukça yüksek bir vizyona sahip ve ERC-1155 çalışmalarının geliştirme takımında bulundu. ERC-1155, NFT’nin geliştirilmesinde önemli bir basamak oldu.

Son günlerde yükselen NFT (non fungible tokens) akımı Enjin Coin’in de yelkenlerini dolduruyor. Aşağıdaki grafikte başarının resmini görüyoruz.

enjin coin Enjin Coin’e (ENJ) son 1 ayda %800’lük prim artışını getiren faktörler

Mart ayının başında 50 cent civarında hareket eden ENJ, 15 Mart’ta 3 doları geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı. ENJ yazının kaleme alındığı saatte 2.45 dolar bandında işlem görüyor.  

Enjin blockchain’i oldukça rekabetçi fiyatlarla NFT’ların transferine olanak sağlıyor. Ethereum ve diğer bazı blockchain’lerin işletim ücretleri artış gösterirken Enjin, cazip işletim ücretleri ile yükselmeye devam ediyor.

ENJ’nin başarasındaki 2’nci faktör ise Coinbase borsası oldu. Coinbase’in ENJ’yi listelemeye karar vermesi, kripto paranın başarı basamaklarını daha hızlı çıkmasına neden oldu. Huobi, OKEx ve Gemini ENJIN Coin’i listeleyen diğer borsalar oldu.

Kaynak

Enjin coin büyük sürprizi duyurdu, fiyat uçtu!

ERC-1155 token standartının ortak geliştiricisi Enjin, iki yeni ölçeklendirme çözümü başlattığını duyurdu. Enjin ölçeklendirme çözümleri, blockchainlerden gaz çıkarılması ve hem fungible hem de non-fungible (NFT) token desteklenmesi üzerine yoğunlaşıyor.

Enjin’in ölçeklendirme çözümü, JumpNet, 6 Nisan’da, Efinity ise 2021’in ilerleyen dönemlerde piyasaya sürülecek.

Enjin coin haberleri

Enjin JumpNet, Proof-ofAuthority (PoA), konsensüsü kullanarak Ethereum’a ücretsiz ölçeklendirme getirmek amacıyla geliştirildi. Ölçeklendirme çözümü, ağın yüksek gaz ücretleri ile kullanılamaz hale geldiğinde devreye giriyor.

Enjin’in diğer yeniliği Efinity, her hangi bir blockchain üzerinde bulunan tokenleri ve NFT’leri desteklemek üzerine kurgulanmış durumda.

Efinity, bütün blockchainleri benimsemek ve işlemleri ölçeklenebilir bir şekilde yönetmek için herhangi bir cüzdanın, veya borsanın kullanabileceği açık bir platform olacak şekilde tasarlandı.

Enjin CTO’su Witek Radomski, konuyla ilgili şunları söylüyor:

JumpNet, geliştiricilerin, binclerce NFT’yi toplu halde ve ücretsiz olarak dağıtmalarına olanak tanıyan yüksek hızlı köprü ağımızdır. JumpNet üzerinde bulunan tokenler, Ethereum ağı ya da, bu yılın sonunda lansmanı yapıldığında Efinity (gelmekte olan NFT yolumuz) üzerine geçebilirler. Bu teknolojiler, geliştiricilerin ana akım genel kullanıcılara ulaşmasını ve gaz ücretlerinin neden olduğu öngörülemeyen iş yükü konusunda endişelenmeden modern deneyimler elde etmelerini sağlayacak.

Enjin Coin ne işe yarar?

Enjin platformu, 8,700’den fazla geliştirici tarafından, benimsenmiş durumda. Bu geliştiriciler pek yakında, çok zincirli tokenler geliştirip, Efinity ile düşük gaz ücreti ödeyip, uygun olan blockchainlere gönderebilecekler.

Microsoft, Atari gibi şirketler, müşterilerine yeni nesil deneyimler ve sonuçlar sunmak için Enjin Platformunu şimdiden kullanmaya başladı. Enjin’in JumpNet’i 6 Nisan’dan itibaren bu kuruluşların sıfır gaz ve işlem ücretleriyle çok çeşitli eylemleri tamamlamasına olanak tanıyacak. Bunlar neler mi?

  • Enjin Cüzdanı aracılığıyla Enjin Coin (ENJ) ve ERC-1155 tokenlerini göndermek ve almak.
  • Enjin Platformunda ERC-1155 token geliştirmek.
  • Enjin Pazaryeri’nde ERC-1155 token ticareti yapmak.
  • ENJ ve ERC-1155 tokenlerini QR kodlarıyla dağıtmak.
  • ERC-1155 tokenlerini, Enjin ile entegre uygulama ve oyunlardan otomatik olarak dağıtmak.

Kaynak

Enjin coin nedir?

Ethereum ekosistemi üzerinde oluşturulan Enjin Coin (ENJ), sanal oyun pazarına odaklanan, web sitelerinde ve çevrimiçi oyun platformlarında kullanılan bir dijital paradır. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Enjin nasıl çalışıyor?

Enjin ekosistemi, Ethereum tabanlı bir kripto para birimi olan ve Enjin destekli blockchain varlıklarının değerini doğrudan desteklemek için kullanılan Enjin Coin (ENJ) ile çalışıyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Enjin Coin’e (ENJ) son 1 ayda %800’lük prim artışını getiren faktörler
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.