okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.05%
Bitcoin
70.111,12 USDT
eth
ETH
-0.19%
Ethereum
3.782,62 USDT
bch
BCH
-0.3%
Bitcoin Cash
513,43 USDT
xrp
XRP
-0.47%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.44%
Litecoin
87,87 USDT
bnb
BNB
0.02%
Binance Coin
618,64 USDT
sol
SOL
0.26%
Solana
178,62 USDT
avax
AVAX
0.06%
Avalanche
41,23 USDT
ada
ADA
-0.38%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
0.59%
Poladot
7,66 USDT
doge
DOGE
1.36%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.2%
Shiba Inu
0,00 USDT

Enjin coin nedir? ENJ coin gelecek vadediyor mu?

enjin nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Enjin Coin (ENJ), Ethereum ekosistemi üzerinde oluşturulan ve web sitelerinde ve çevrimiçi oyun platformlarında kullanılabilen bir dijital paradır.


Enjin Coin nedir? Geleceği var mı?

Enjin coin nedir? ENJ gelecek vadediyor mu?

 2009 yılında kurulan ENJ, Inj in Network olarak bilinen oyuncu topluluğu platformu olan kripto tabanlı bir girişimdir.

Enjin nedir?

Enjin, Oyun geliştiricilerine, içerik oluşturuculara ve oyun topluluklarına sanal ürünleri uygulamak ve yönetmek için gerekli kripto destekli değeri ve araçları sağlayan bir akıllı sözleşme platformudur.

Enjin (ENJ) Coin nedir?

Enjin (ENJ) coin platformun, Ethereum ekosistemi üzerinde oluşturulan ve web sitelerinde ve çevrimiçi oyun platformlarında kullanılabilen ERC-20 tabanlı yerel kripto para birimidir.

İlgili: En güncel Enjin fiyat tahmini – 2022-2030

Enjin aynı zamanda, 250.000’den fazla oyun topluluğu ve 20 milyona yakın kayıtlı oyuncu kitlesiyle “en büyük online oyun topluluğu platformudur”.

26 Eylül 2017’de yayınlanan 34 sayfalık White Paper’da, Enjin coin “oyun için akıllı kripto para birimi” olarak tanımlanıyor:

“ENJ, oyun geliştiricilerine, içerik oluşturuculara ve oyun topluluklarına sanal ürünleri uygulamak ve yönetmek için gerekli kripto destekli değeri ve araçları sağlayan ERC-20 tabanlı yeni bir kripto para birimi ve akıllı sözleşme platformudur.

Enjin, açık kaynaklı yazılım geliştirme kitleri (SDK’ler), cüzdanlar, oyun eklentileri, sanal öğe yönetimi uygulamaları ve bir ödeme ağ geçidi platformundan oluşan güçlü bir ekosistem yaratmayı amaçlıyor.”

Sektör içinde en kullanışlı kripto para birimini yaratmak amacıyla yola çıkan Enjin ekibi, ENJ coini tamamen oyun etrafında geliştirdi. Proje, Enjin Coin’i ve geliştiricilerin oyunlarına ve topluluklarına entegre edebilecekleri bir yazılım geliştirme kitleri (SDK’lar) içeriyor.

Esasen buradaki fikre göre; Enjin, birçok farklı platformda oyun içi öğeleri yönetmek için blockchain teknolojisini kullanarak, sanal oyun içi ürünlerin ve koleksiyon öğelerinin transferini engelleyen yüksek işlem ücretlerini ve dolandırıcılığı azaltmaya yardımcı olabilir.

Bu amaç doğrultusunda; Enjin, kullanıcıların hem Ethereum (ETH)‘da dijital varlıklar oluşturmasına hem de bunların oyunlara ve uygulamalara entegre edilmesine olanak tanıyan yazılım geliştirme kitleri (SDK’ler) yayınladı.

Enjin coin nedir?

 

Ağ üzerinde çıkarılan her varlık, istenen platforma uyacak şekilde özelleştirilebilir ve akıllı bir sözleşmeye kaydedilerek, öğelere hız, maliyet ve güvenlik gibi kripto para birimlerine özgü avantajlar sağlayabilir.

Platformunun yerel tokeni Enjin coin (ENJ)’dir ve Enjin’de oluşturulan her bir oyun içi öğeye ENJ’de bir değer biçilir.

 

 

Enjin’in kurucusu kimdir?

Enjin, 2009 yılında Maxim Blagov ve Witek Radomski tarafından, bir topluluk oyun platformu olarak kurulan kar amacı gütmeyen bir şirkettir.

2017 yılında Enjin, yeni blockchain oluşturmak için ENJ tokenleri satarak yaklaşık 18,9 milyon dolar topladığı bir ICO başlattı. Enjin coin ise 2018’de tam olarak piyasaya sürüldü.

Enjin coin nedir? ENJ gelecek vadediyor mu?

Temelleri 2009 yılında atılan Enjin, Ethereum üzerindeki dijital varlıkları ERC-1155 tokenleri biçiminde etkinleştirerek, oyun geliştiricilerine, oyun toplulukları ve ürünler oluşturmak için hizmetler sunuyor. 

Ethereum 2.0’ın başlatılmasında yaşanan aksaklıklar ve artan gas ücretleri nedeniyle, 1 Enjin alma maliyetinde %1500’lere varan artış yaşandı. Bu durum topluluk ve oyun geliştiricilerini ziyadesiyle rahatsız etti.

Konuya el atma gereği duyan Enjin geliştiricileri, mart ayında yayınladıkları basın bildirisiyle Enjin ağında yaşanan ölçeklendirme sorunlarının giderilmesi ve birlikte çalışılabilirliği arttırmak adına, JumpNet ve Efinity olarak iki yeni güncelleme başlatmayı planladıklarını duyurdu.

Ayrıca Enjin yakın zamanda yaptığı açıklamada, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne kabul edilen ilk NFT şirketi olduğunu duyurdu. 

Nitekim, blockchain platformu, BM’nin sürdürülebilirlik ve eşitlik amaçlarını desteklemek için değiştirilemez tokenları kullanmanın yollarını araştırmayı amaçlıyor. Ve Enjin, JumpNet güncellemesiyle birlikte, NFT’lerin iklim üzerindeki etkisini azaltmada kayda değer adımlar da attı.

Ayrıca Kripto İklim Anlaşması’nın bir parçasıdır ve kripto endüstrisini 2025 yılına kadar tamamen yenilenebilir enerji üzerinde çalıştırmayı amaçlıyor.

Enjin nasıl çalışır?

Enjin coin nedir? ENJ gelecek vadediyor mu?

Esasen Enjin’in ana kullanım durumu, kullanıcıların oyunlar için sanal ürünler kullanmasını ve saklamasını sağlamaktır.

Bunlar, oyun içi para birimlerinden, karakterler için silahlar veya aksesuarlar gibi benzersiz oyun öğelerini temsil eden tokenlere kadar değişebilir.

Oyun içi öğeler oluşturmak ve yok etmek için geliştiricilerin aşağıdaki beş adımı tamamlaması gerekiyor:

  • Acquisition: Geliştiriciler ENJ satın alır.
  • Minting: Geliştiriciler, satın alınan ENJ’yi kullanarak oyun içi öğeler tasarlar.
  • Gaming: Oyuncular token alır ve bunları oyun içinde çeşitli işlevler için kullanır.
  • Trading: Oyuncular kendi aralarında token alış verişi yapar.
  • Melting: Oyuncular ENJ için tokenleri satar.

Enjin ekibi, bu işlevleri etkinleştirmek için cüzdanlara ve ödeme platformlarına odaklanan kitler içeren çeşitli SDK’lar oluşturdu. (Bu SDK’lar, bu öğeleri oluşturmak için ortak işlevler sunarak sanal ürünler oluşturmanın maliyetini ve karmaşıklığını en aza indirir.)

Enjin aynı zamanda, SDK’ları ile birlikte bu öğelerin oyun içinde etkinleştirilmesine yardımcı olmak için uygulama programlama arayüzleri (API’ler) de oluşturdu.

Enjin Akıllı Cüzdan

Enjin, oyuncuların öğeleri depolayıp takas edebileceği ve platformun tüm özelliklerini birbirine bağlayan kendi yerel cüzdanına sahiptir.

Oyun endüstrisi için özel olarak üretilen Enjin token, Ethereum blockchain üzerinde oluşturulan bir kripto paradır. Şu ana kadar, bu proje, dünya çapında milyonlarca oyuncu tarafından tercih edilen bilgisayar oyunlarıyla bağlantılı ağlar kurulmasını sağladı.

 

2009 yılında kurulan Enjin, ilk arzını 2017 yılında gerçekleştirdi. Bir oyun platformu olarak kurulan Enjin kısa sürede 20 milyonun üstünde kullanıcı sayısına ulaştı. Enjin’in sahip olduğu blockchain ağı kripto varlıkların ticaretine, birikimine, yönetimine ve değişimine izin vermektedir.

Enjin coin nedir?

Enjin platformu üzerinde dijital oyun oynayıcıları aynı zamanda para da kazanabiliyor. Enjin blockchain ağı dijital oyunların ötesinde finansal çözüm önerileri de getiriyor. Para ve veri transferlerinde hızlı ve güvenli bir alt yapı hizmeti sunuyor.

 

Samsung Galaxy S10 Enjin Coin desteği (Son bir kaç yılın önemli ortaklıkları)

 

2019 yılında Enjin coin için en önemli gelişme hiç şüphesiz Güney Koreli çok uluslu şirketler grubu Samsung’un Enjin’i desteklemesi oldu. Samsung, Galaxy S10 akıllı telefonunu, kripto para birimleri için soğuk ve sıcak cüzdan özelliği ekleyerek piyasaya sürdü.

Cüzdan özellikleri ile ilgili detayları, sürüm sırasında belirtilmedi. Ama platformda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ejin (ENJ) gibi kripto para birimlerinin yanı sıra Comee olarak bilinen blockchain tabanlı bir sosyal medya platformunun destekleneceği biliniyordu. Bu haberin ardından Enjin Coin bir gecede %85 pump yaptı.

 

Enjin ayrıca Unity için blockchain yazılım geliştirme kitinin (SDK) testnet versiyonunun lansmanını yaptığını duyurdu. Şirkete göre, Unity Technologies ile yapılan ortaklığın ardından Enjin’in Oyun Geliştiricileri Konferansında testnetin tanıtımını yaptı.

Unity dünyanın en önemli oyun geliştirme platformudur. Enjin’in piyasaya sunduğu SDK kiti de Enjin Coin’e uzun vadede muazzam bir kitlesel kabul sağlayabilir.

 

Enjin nedir?

Enjin, 250.000’den fazla oyun topluluğu ve yaklaşık 20 milyona yakın kayıtlı oyuncu kitlesiyle en büyük online oyun topluluğu platformudur. Enjin, geliştiricilere Ethereum blockchaininde sanal ürünler oluşturma ve yönetme imkanı sunan bir yazılımdır.

 

Enjin coin nedir?

Enjin Coin (ENJ), Ethereum ekosistemi üzerinde oluşturulan ve web sitelerinde ve çevrimiçi oyun platformlarında kullanılabilen bir dijital paradır. Yeni nesil blockchain varlıklarının değerini doğrudan desteklemek için kullanılan Ethereum tabanlı bir kripto paradır.

Enjin coin nerelerde kullanılır?

Enjin coin, oyunculara ve içerik oluşturuculara yeni bir sanal sahiplik modeli sağlıyor. Enjin, sanal ürünleri yönetmek ve ticaretini yapmak için merkezsiz bir platform olarak kullanılılır.

Enjin coin iyi bir yatırım mı?

İyi getiri sağlayabilecek bir kripto para arıyorsanız, ENJ almayı düşünebilirsiniz. Çünkü çevrimiçi oyun piyasası günden güne büyüyor. İlgili: En güncel Enjin fiyat tahmini – 2022-2030

Hangi oyunlar Enjin coini kullanıyor?

– Dissolution
– 9Lives Arena
– Containment Corps
– Forgotten Artifacts
– ReBounce Game
– Bitcoin-Hodler
– War of Crypta
– ForestKnight

Enjin cüzdan hangi coinleri destekliyor?

Enjin Cüzdanı, Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB), BEP2, ERC-20 tokenları ve ERC-1155 & ERC-721 blockchain varlıklarını destekliyor.

 

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.