Elon Musk’tan McDonalds’a ilginç Dogecoin teklifi

Dogecoin pump yaptı! Sırada Shiba Inu mu var?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla CEO Elon Musk, McDonalds’a ilginç bir Dogecoin teklifinde bulundu. Buna göre eğer dünyanın önde gelen fast food zinciri DOGE kabul ederse, Musk da bunu karşılıksız bırakmayacak. Artık karşılığında ne yapacağını da açıkladı.


Elon Musk’tan McDonalds’a ilginç Dogecoin teklifi

Tesla CEO Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı duyuruda, fast food devinin Dogecoin ödemeleri kabul etmeye başlaması durumunda televizyonda McDonald’ın Happy Meal menüsünü yeme sözü verdi. Elon Musk (@elonmusk) şöyle yazdı:

“Eğer McDonalds Dogecoin kabul ederse televizyonda happy meal yiyeceğim.”

Bundan kısa süre önce ise Musk’ın araç üreten şirketi Tesla, bir meme coin olan Dogecoin’i bazı ürünlerinin alımında ödeme seçeneği olarak kabul etmeye başlamıştı.

İlgili – Dogecoin (DOGE) nedir, madenciliği nasıl yapılır, geleceği nasıl?


Bu arada McDonald da son piyasa çöküşünden sonra alaycı bir tweet ile kripto para topluluğunu hedef aldı. Öyle görünüyor ki bu tweet de viral oldu. Son çöküşle kripto para piyasasının liderleri Bitcoin ve Ethereum, Kasım’daki zirveden sonra değerlerinin yüzde 50’sini kaybetti.

Öyle görünüyor ki kripto para topluluğu da McDonalds ile ilgili şakalar yapmayı seviyor. Mesela birçok kripto para topluluğu üyeleri Bitcoin grafiğinin şimdi McDonaldss logosunu hatırlatmaya başladığına dikkat çekiyor. BTC fiyatı son bir yılda çift zirve yaparken grafikte bir “M” harfi oluşturarak McDonald logosuna benzedi.

Elon Musk'tan McDonald'a ilginç Dogecoin teklifi

Geçen hafta Dogecoin sahipleri McDonalds’a DOGE kabul etmeye başlaması için yalvarmaya başladı. Fast food devi ise bundan önce orijinal meme coinin kurucu ortağı olan Billy Markus ile etkileşime geçmişti. McDonalds, Markus’a bir Shiba Inu köpeği fotoğrafı gönderirken, köpeğin dişlerinde de McDonalds kızartılmış patates vardı.

İlgili – Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Elon Musk’tan McDonalds’a ilginç Dogecoin teklifi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.